Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kereskedelem munkaerőhiányát...

A kereskedelem munkaerőhiányát így kell megoldani? "Nagy változást terveznek a boltok vasárnapi nyitvatartásában"

Figyelt kérdés

Vagyis rövidítunk mert annyira nincs ember?

Miért nem olyan bért adnak hogy legyen ember?


2022. júl. 5. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Azért, mert te sem veszed meg a drágább kenyeret.
2022. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez egy vicc: ha kevés a munkaerő, megteheti bármelyik bolt, hogy vasárnap nem nyit ki. Erről szól a szabad piac.


Ehelyett a Nagy Testvértől várják a megoldást.


Ebből mi lesz? Pont ugyanaz, mint legutóbb: szombaton tovább tartó boltok, elküldött dolgozók, főleg diákmunkások, aki leginkább csak hétvégén tudnak dolgozni stb.

2022. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha hallottad a spar szóvívőt, elmondta, hogy a fiataloknak nem tud vonzó lenni a fizikai munka, hiába adnak ma már egész jó fizetést is (pl Aldi). Az okosok persze azt elfelejtik hogy ha vasárnap délben bezárnak, akkor nem csökkennek a kiadásaik (hiszen munkaerő eddig sem volt elég), ellenben otthagynak fél napnyi bevételt. Ha ezt meglépik, utáha ne sírjának a boltosok
2022. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Hidd el, hogy sokkal több pénzért sem lenne sokkal több ember.

Aki dolgozni akar, az most is eljár, akkor is ha sz@r a fizetés vagy erősen kompromisszumosak a körülmények.

Aki meg a szociális háló jóvoltából tengődik, annak mindegy mennyi a lóvé, nincs az az összeg, amivel rábírnád, hogy rendszeresen és hosszútávon dolgozni járjon.

A másik szempont, hogy aki hosszú évek, netán évtizedek óta nem dolgozik vagy sosem találkozott azokkal a fogalmakkal, hogy fegyelem és felelősség, az életben nem találnál neki munkát, amit elfogadható minőségben el tudna végezni.

Munkaügyiben dolgoztam.

Oktatásszervezők, mentorok, oktatók, tanárok, munkaadók és még sorolhatnám ki mindenki, akikkel kapcsolatba kerültem. Mind ugyanazon a véleményen vannak, hogy aki eddig talált indokot, ezután is fog, hogy miért nem vállal el egy munkát.

A világ összes kifogását hallottam már. Nem fognak elmenni addig dolgozni, amíg a gyereke éhen nem hal vagy bele nem fagy a házába télen.

Sőt, talán akkor sem.

Az állam, az önkormányzat,a polgármester, mindenki hibás, amiért sokaknak nincs munkája, csak ők maguk nem.

2022. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
94%

"Miért nem olyan bért adnak hogy legyen ember?"


Mert így is kibszott drága minden.

2022. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Nem is kell, hogy vasárnap nyitva tartsanak. Németországban jártam, vasárnap még egy trafik sem volt nyitva és élnek. Itt se kell.
2022. júl. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Németországban Vasárnap nincsenek nyitva az ilyen boltok.

Magyarként eléggé rossz érzés mikor már el fogyott a kajád pont vasárnap, pont mennél venni kaját aztán csak lesel magadelé hogy ma nincs is nyitva így mehet az ember a pizzériába.

2022. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
7. Be lehet előre vásárolni. Felnőtt ember már rendelkezik némi előre látással, még akkor is, ha magyar.
2022. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

8. Főleg akkor ha az ember nemzetközi sofőr, hétfőtől - szombatig melózik ahol nagyon nincs megállás, szombat este meg már nincs az embernek ereje be menni a boltba főleg ha az gyalog 4km van.

Napi többszöri le-fel rakodásnál rendesen el tud fáradni az ember napvégére.


De amúgy teljesen igazad van.

2022. júl. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%
9. én még nem láttam kamionost éhen halni, minden autópálya tele van éttermekkel. Nehogy már ne legyen idő enni.
2022. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!