Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen lehetőségei vannak így...

Milyen lehetőségei vannak így egy 55 éves nőnek?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném nem rólam van szó, hanem az egyik családtagomról, aki sajnos évek óta nem talál munkát Budapesten, és a helyzet már igencsak elkeseríti őt is.

Szóval a családtagom 55 éves nő Budapesten. Érettségije nincs, mert annak idején a 80-as években az általános után dolgoznia kellett egyből, illetve akkoriban jóval egyszerűbb volt érettségi nélkül rendes munkához jutni. Akkor még nyilván több embernek nem volt érettségije, mint manapság.

A rokonom ettől függetlenül normális, intelligens, sok érettségizett embernél jóval értelmesebb, azonban még csak állásinterjúra sem hívják be sehova. Ilyenkor jön az a szöveg mástól, hogy lejjebb kell adni az igényekből stb. Nem volt nagy igénye eddig sem, nem agysebésznek jelentkezett sehova, viszont sima csomagolónak sem veszik már fel, oda is a fiatalabbak kellenek. Régebben viszont normális irodai munkái voltak. Takarítani meg szobalánynak elmenni 55 évesen azért már nem tud, illetve hosszú állómunkát vagy nehéz fizikait sem tud már végezni nyilvánvaló okok miatt. Így egyedül az ilyen munkáktól zárkózik el. Milyen lehetőségek vannak így? Van egyáltalán arra remény, hogy normális munkát tud még találni?



2022. júl. 10. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

"Érettségije nincs, mert annak idején a 80-as években az általános után dolgoznia kellett egyből, illetve akkoriban jóval egyszerűbb volt érettségi nélkül rendes munkához jutni."


Nem tudom, honnan szedte ezt a hülyeséget, de kár volt hinni benne. Minden idősebb rokonom technikumot vagy több szakmát is végzett, régebben sem lehetett csak úgy egy képzetlen, bemondásra intelligens senkiként boldogulni.

2022. júl. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkoriban tapasztalta, hogy érettségi nélkül is rendes munkái vannak, nem mástól szedte.
2022. júl. 10. 16:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze azóta már belátta ő is, hogy hiba volt ez akkor, de az akkori élethelyzete hozta ezt így.
2022. júl. 10. 17:01
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Esti gimnázium. Sajnos az 50+-os korosztály is igen hátrányos helyzetben van, ha leteszi az érettségit legalább ennyivel jobb helyzetben lesz.
2022. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Takarítani miért ne tudna 55 évesen? Nálunk nyugdíjasok csinálják.


Vagyonőr tanfolyam? Iskolaőr tanfolyam?

2022. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Menjen asszisztensnek (pl fodrászasszisztens, aki csak a festéket keveri), előkézítőnek, mosogatni.
2022. júl. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem is a végzettség hiánya az igazi probléma, hanem a kor. 55 évesen akkor sem találna könnyen munkát ha több diplomás, több nyelvet beszélő, korábban több vezetői pozíciót betöltő lenne. Van az a kor, ami felett már nem érdemes ugrálni, azoknak sem akik jelenleg dolgoznak. Szerintem a munkaügyre mindenképp nézzen be, ott tudnak neki találni olyan munkát amit tud csinálni. Pl virágkötő, gyümölcs/ zöldség szedő.. vagy az önkormányzatnál közfoglalkoztatott. A városban ahol lakok, sok idős nőt foglalkoztat az önkormányzat, általában annyi a dolguk hogy ápolják a közterületet. Sepregetés, szemét szedés, virág locsolás. Napi pár órában. Szerintem ilyesmi a családtagodnak is menne. Másik opció a takarító, de nem tudom önszántából miért akar bárki is mások mocskában könyökölni.

Van egy harmadik opció is: én vonzódok a nálam jóval idősebb nőkhöz ^^

2022. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik hasonló korú barátnőm most szeretne állást váltani. Persze "komolyabb" helyre, diplomával. Nem lesz könnyű dolga, előre közöltem vele. Csomó helyen 50 felett szóba sem állnak az emberrel.
2022. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Takarítónőnek untig elég 8 általános. Sokszor pont az a problémája ugyanilyen korú diplomásoknak, hogy elmennének akár takarítónőnek is, de oda meg nem veszik fel őket, mivelhogy túlképzettek.

Ha más nincs, akkor vállalkozóként is eljárhat takarítani, kerti munkát végezni, vagy amit éppen tud és bír.

8 általánossal szerezhet jogosítványt is, és akkor lehet pizzafutár vagy csomagküldő cég dolgozója. Igaz, azt általában férfiak csinálják, de ha nem bútort szállít ki, hanem kézben elférő cuccokat, akkor nőként is alkalmas rá.

Óvodában, bölcsődében dadusnak, konyhásnak elmehetne.

Ha gyárban a 3 műszakos szalagmunkát bírja, akkor azt is lehet.

2022. júl. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősökön keresztül és facebook csoportokban próbálkozzatok.
2022. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!