Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megbeszeltuk a munkakezdest...

Megbeszeltuk a munkakezdest es a szerzodes alairas idopontjat is, de most akadt egy jobb ajanlat. Mit tennetek?

Figyelt kérdés

Talaltam egy nekem tetszo munkat, elmentem allasinterjura, masnap jeleztek, hogy fel is vennenek, aztan voltam orovosi vizsgalaton tegnap, hetfon pedig kezdhetek, a szerzodes alairasa is akkor tortenne meg, mondtam is nekik, hogy biztosan jovok, mert nem igazan talaltam ennel jobb munkat sok ido alatt. Persze mikor maskor, ha nem most visszajeleztek egy masik helyrol ami meg ennel is sokkal jobban tetszett, hogy mehetek allasinterjura es ha ott megfelelek, akkor mehetnek oda dolgozni. Nem kell nagy dologra szamitani, nem valami komoly cegek, szoval az allasinterju csak kb formalitas, de ez a ceg es a munka stb a leiras alapjan sokkal jobban tetszene mint az ahova mar eligerkeztem.

Most problemaban vagyok, hogy itt még illik-e kihataralni a dologbol, hogy a masik helyre mehessek? Ti mit tennetek?


2022. júl. 13. 22:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan az elsőre, és ha jó a másik, próbaidő alatt nyugodtan fel tudsz mondani azonnali hatállyal. Magyarázkodni és indokolni se kell.
2022. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak neki örülni, de megteheted még akkor is, ha már aláírtad a szerződést, így meg főleg. Amíg nem jár le a próbaidő, bármikor dönthetsz úgy, hogy mégse akarod.

Ha a másik sokkal jobban tetszik és biztos vagy benne, hogy azt jobban szeretnéd, akkor válaszd azt, de amíg interjún se voltál ott, ezt ne mondd vissza, mert a végén még két szék között a földre esel.

2022. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom próbaidővel kezdesz, azalatt indoklás nélkül felmondhatsz, ahogy ők is. Menj nyugodtan, írj alá, ha a másik cégnél jól sikerül az interjú, akkor a próbaidőre hivatkozva felmondasz. Ha nem, nem is kell megtudniuk. Azért olvasd el alaposan, hogy mit írsz alá.
2022. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam olyat , hogy valaki elkezdett dolgozni egy munkahelyen, egy napot le is dolgozott,vagy nemtom; és akkor ott még az első, vagy a második munkanapján hívták, hogy föl van véve a másik céghez is, és akkor felmondott ott, ahol egy napja dolgozott. És akkor ahol felmondott, ott még mondták neki, hogy ha mégis meggondolná magát , akkor várják.


Szóval én szerintem amúgy el kezdenék ott dolgozni. De mondjuk akkor ő már volt az illető mindkét interjún. Szerintem biztosra kell menni,legalábbis én biztosra mennék; neked ez a hely már fix. De mondom, ez én vagyok, tehát nekem fogalmam sincsen.

2022. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Én szal nem kockáztatnék. Előző vok még. De amúgy csak akkor mondd le az interjút , ha már aláírtad a szerződést; mert nehogy két szék közül a pad alá essél. Nekem volt ilyen két szék közül a pad alás szitu.
2022. júl. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Penteken lesz a masik helyen az interju szoval remelem meg az nap visszajeleznek mert hetfon reggel meg mar mehetnek szerzodest alairni.
2022. júl. 13. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik, hogy inkább kevesebb munkabérért érdemes munkát vállalni, - ha szívesebben végzed el ezt a munkát, mint a jól fizető bizonytalant.

-Nem vagy kisegítve a jó keresettel, ha undorodva jársz be a munkahelyedre és/vagy nincs saját életed a munkád miatt.

Azt is érdemes megfontolni, járhatsz úgy, hogy nem válik be a jobban fizető - akár a társaság miatt, akár más okból, - de azzal számolj, hogy akiket egyszer átvertél, azok már soha többé nem fognak komolyan számolni veled, mint munkaerővel! -Lásd be, hogy te sem tennél másként egy olyan emberrel, aki nem szavahihető, megbízhatatlan!

2022. júl. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. júl. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez nem az en kerdesem.
2022. júl. 14. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!