Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha bejelentkeztem álláskeresőn...

Ha bejelentkeztem álláskeresőnek és álláskeresési járadék folyósítására, kötelező vagyok a nekem kiközvetített munkát elvállalni, vagy mondhatok nemet és továbbra is járna a járadék?

Figyelt kérdés
Felmondási időm lejárt néhány napja, augusztusban kezdek, 2 hétig leszek munkanélküli. Bejelentkeztem álláskeresésire, megadtam egy munkakört amiben dolgoztam és egy relatíve magas bruttó bérigényt, de már fixen tudom, mikortól és hol fogok dolgozni. Mi van akkor, ha időközben kapok egy állásajánlatot?
2022. júl. 15. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két hétig tudod húzni az időt, ha egyátalán kapsz annyi idő alatt ajánlatot.
2022. júl. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ha több képzettséged van mint nyolc általános nem fogsz semmilyen ajánlatot kapni.
2022. júl. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz, pláne nem 2 hét alatt, ha véletlen mégis, akkor te is mondhatsz nemet. Mikor sokáig voltam munkanélküli kb fél év után volt az első, ott meg elég furán néztek rám a papírommal együtt, mondták, nem kerestek embert, nem is értik, miért küldött a munkaügyi, végül beikszelte, hogy betelt, visszavittem, azt ennyi. Aztán még 1 volt, ahol az ügyintéző által felvázolt munkakör, fizetés, munkaidő köszönő viszonyban se volt a valósággal, ott állítólag több embert hallgattak meg, a döntést se kapkodták el. Nem egy komoly állásnak tűnt egyik se, inkább csak kiküldtek valahova, hogy valakinek meglegyen bent hivatalban a munkája.
2022. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2 hét alatt tuti nem kapsz ajánlatot.


Amúgy meg 2-es, lexarják a végzettségeket. Amilyen értelmi fogyatékosok ülnek a munkaügyiben, lehet fel se viszik normálisan az adatait. Nekem pl a c1 szintű nyelvvizsámat c kategóriás jogsinak írták be. Kiközvetítettek futárnak, és nem értették miért nem tudom vállalni. Nyelvvizsgával fogok kocsit vezetni vagy mi? Nincs jogsim. Vagy volt olyan mikor kiközvetítettek, az interjún meg csak lestek hogy de hát ők nem alkalmaznak nőket. Nem is tudják minek hívtak be. Férfi név a vezetéknevem. VEZETÉKNÉV.

Kávézni profin tudnak, de olvasni egyik se...

2022. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!