Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tudnám reaktiválni a...

Hogy tudnám reaktiválni a Whatsapp-om, viberem, telegramom, ha ellopták a mobilomat és a telefonszámomat? (Egyáltalán miért kötelező telefonszámmal bejelentkezni?) /Bővebben.../

Figyelt kérdés

Egy csoportos tolvajbrigád ellopta a mobilomat benne a telefonszámommal, de nem is ez most a lényeg. (Rendőrségnek jelentve lett)


Viszont a SIM-kártya is benne volt a mobilban, a rendőrségi riporttal mentem el a szolgáltatómhoz, és kértem őket, hogy adjanak egy új SIM-kártyát ugyanarra a számra, hogy verifikálni tudjam magam, Whatsapp-hoz, Viber-hez, stb. Viszont mivel egyszeri alkalmas (de éppen aktív), előre fizetett szolgáltatásom volt náluk (nem feliratkozás alapú), az adatokat az előző vásárló nevére mentették el... (Miért? Ezt nem tudták megmondani), az előző vásárló nevét onnan tudom, mert aznap amikor megvettem a szolgáltatást, beszélgettünk és a keresztnevére még emlékeztem.


Röviden.. A mobilomat és a sim-kártyámat ellopták,

a SIM-kártyát a szolgáltató pedig hibásan könyvelte le, és ezért nem hajlandó kiadni nekem új SIM-et ugyanannyira a számra, egyáltalán mit tehetnék még, hogy reaktiváljam a számhoz kötött szolgáltatásokat.


És ugyanitt felteszem a kérdést, miért kötelező telefonszámot megadni Whatsapphoz, viberhez és telegramhoz? Amit emailhez és jelszóhoz kötöttek belépési adatok, azokat soha nem veszítettem el.


2021. dec. 26. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A telefonszám nem gond bemész a szolgáltatódhoz és hozzárendelik új SIM-hez. Szerintem elég, ha azonosítod magad, a régi SIM nem kell.


A telefont meg kerestesd IMEI alapján. Adásvételi szerződésen és a telefon dobozán szerepel.

2021. dec. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, most olvastam a szolgáltató elcseszését.


Kell legyen szerződésed a hívószámra. Keresd elő, menj be azzal, fenyefetőzz fogyasztóvédelemmel, ha nem állnak kötélnek, akkor irány a fogyasztóvédelem, egyezkedjenek velük.

2021. dec. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!