Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mivel lehet érvelni, hogy ne...

Mivel lehet érvelni, hogy ne egyedül dolgozzak vasárnap?

Figyelt kérdés
Folyamatos 12 órás műszakban dolgozom, 3-an vagyunk a műszakban, de ebből az egyik szabin, a másiknak meg azt mondták, hogy nem kell jönnie vasárnap. Szóltam a főnöknek, hogy ez azért nem buli, mert tudtommal tilos egyedül dolgoznom. Volt cégemnél ilyent soha nem engedtek meg, még túlórában sem. Kis CNC forgácsolásssal foglalkozó cég, ha éjjel történik velem valami, akkor legkorábban reggel találnak meg, legrosszabb esetben holtan. Főnök szerint ez a szabály csak veszélyes munkahelyekre igaz, de pl megrázhat a gép is, meg majdnem 50 vagyok, és bármilyen rosszulét előfordulhat.
2022. júl. 16. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, könnyű mondani, de az ilyen helyet ott kell hagyni. Úgy tudom, a CNC keresett szakma.
2022. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal a dolgokkal, amiket fent leírtál.
2022. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh de tipikus magyar.

Mármint ez a légkör meg a körülmények.

Okádni tudnék ettől.

Telibe vagy szarva igazából..a lényeg,hogy a munka meglegyen de Téged semmibe néznek.

2022. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Munkavédelmi törvény 51. § (2) bekezdés előírja, hogy ahol veszély fenyeget, egyedül munkát végezni nem szabad.

Az üzem munkavédelmi kockázatértékelésében lehet megnézni, hogy mit írtak bele. A kockázatértékelést megnézni minden munkavállalónak joga van (sőt oktatni kell). Csodálkoznék ha a munkavédelmi szakember egy forgácsoló üzemre azt írná le, hogy nem fenyeget veszély.

2022. júl. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
TÖRVÉNYTELEN így megtagadod..
2022. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hagyd ott a picsába, az ilyen ember, aki a profitot fontosabbnak érzi, mint a beosztottait, nem az ép elméjéről árulkodik.


Ebben a szakmában biztosan fogsz rövid időn belül új munkahelyet találni.

2022. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!