Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan lenézett szakma,...

Miért olyan lenézett szakma, az eladó?

Figyelt kérdés
Nyilván nem kell hozzá diploma, viszont rengeteg türelem, segítőkészség, empátia kell hozza, sok fele kell tudni figyelni.Sok eladó bunkó, flegma, de aki kedves, segítőkész azt miért nézik le?

2022. júl. 21. 22:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem szükséges a tudás, akkor miért kérdezi meg a vevő sokszor, hogy merre van a jobbra meg a balra?
2022. júl. 21. 23:39
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Még a próbafülkét sem találják... Az akciókat nem értik. Olvasni nem tudnak. Tükröt nem találják meg. Becsipog a kapu és áll, bambul mint a birka. A pin kódjukat nem tudják, méretükről ne is beszéljünk. Megkérdezik, hogy ez mag az a ruha kényelmes e, össze megy e a mosásban... Megkérdezem kell e szatyor, mondja, hogy nem, majd kifizeti és megkérdezi, hogy szatyrot nem ad? Én meg mondom most kérdeztem... Ja, nem figyelt. Mondom az összeget, nem is szól, hogy kártyás, még rá sem mentem, hogy kártyás fizetés, de már nyomja a terminálhoz.
2022. júl. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a legtöbb vásárló azt hiszi, hogy azért fizet, hogy a napi frusztrációjukat mosolyogva el viseljük, holott a termékért fizetnek, amit megvesznek
2022. júl. 22. 00:05
 14/21 anonim ***** válasza:
97%

#11 #12


Az emberek mindig nagyon okosak a más dolgában, mindenki meg van róla győződve, hogy ő aztán jobban csinálná azt, amit a másik.De ennek az az oka, hogy a más munkájába nem látunk bele, nézni kívülről egyszerűbb, mint csinálni.Az tény, hogy nem az eladó a legtöbb tanulást igénylő szakma, de ez nem jelent semmit.Egy diplomás mérnök biztos többet tanult, de ettől nem biztos, hogy ő el tudná látni egy eladó munkáját úgy, ahogy kellene.Mert a vevőknek is nyűg a vásárlás sokszor, frusztráltak, fillérezgetnek, ezért vannak rákattanva az akciókra is leginkább.Az eladó meg keveset keres, megterhelő a munkája fizikailag és pszichikailag is.Kell jó fizikai állóképesség, kell tűrni a sok szidást, a sok konfliktust, emellett kell naprakésznek és udvariasnak lenni.Nem egyszerű.

Én eddig akármilyen munkát végeztem, mindig akadt, aki "jobban tudta" hogy kellene csinálni.Persze olyanok mindig, akik nem látnak bele.

2022. júl. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Az eladó nem lenézett szakma, - azok az emberek vannak lenézve, akiknek nem sok köze van a szakmához és mégis beküldik őket a pult mögé, hogy emberekkel dolgozzanak. Az eladó kereskedő is egyben és a jó kereskedő szem előtt tartja a vevője érdekeit is - elsősorban abban a reményben, hogy mint elégedett vásárló, vissza is fogsz járni hozzá vásárolni. A "bótost", - mert én csak így hívom azokat a szerencsétleneket, akik csak munkaidőt eltölteni méltóztatnak beállni a pult mögé - pedig semmi nem érdekli. Nem érdekli még csak felszínesen sem az emberi kapcsolatok működése, nem érdekli, - sőt gyakran nem is tudja, - hogy mit ad el, - őt csak az érdekli, hogy a főnöke ne cseszegesse és leketyegjen a kialkudott munkaideje a kialkudott munkabéréért. Lényegében azt kapja vissza a lenézett ember a pult mögött, amit ad, - mint ember! A jól képzett, kellő munkaintelligenciával felruházott, nagy munkabírású eladót minden vásárló tiszteli a maga szintjén. A "bótost" viszont tényleg lenézem én is.
2022. júl. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
4%

1. Mert érdemi tudás nélkül végezhető egy életen át még rosszul is

2. "Sok eladó bunkó, flegma,"

2022. júl. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a hülye magyarnak még nem lett megmondva, mint külföldön, hogy a vevônek nem mindig van îgaza, vevônek vannak jogai és felelôségei.


The customer is not always right. The customer has rights and responsibilities too.


Egy magyarnak nagy élmény hogy, azt kürtölje: na most jól megmondtam neki, elküldtem a k… anyjába.

Külföldön kidobják az üzletbôl a francba.

2022. júl. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

A ki-ha-én-nem mentalitású, felkapaszkodott proli szokta lenézni az eladókat, legalább is én így tapasztaltam.

Tudjátok biztos, melyik rétegről beszélek. Amelyik elsőgenerációs értelmiségiként elvégez egy viszonylag nehéz szakot mondjuk a BME-n, és ez nem elég neki ahhoz, hogy büszke legyen magára, nem képes a saját teljesítményének örülni, neki bele kell rúgnia a bölcsészekbe, a tanárokba, a "csak" érettségivel rendelkezőkbe, vagy valakikbe, attól már jobban tudja érezni magát.

Meg az üzletember, aki egész életében csóró volt, tartással sosem rendelkezett, ezért be is nyalt azoknak, akiken úgy látta, pénzük van, aztán most, hogy már neki is van, vérig van sértve, hogy vannak, akik csak léteznek a világban, végzik a munkájukat, és nem esnek hasra a mutatott gazdagsága előtt.


A "flegma az eladó" válaszokra: egyetem alatt több helyen dolgoztam eladóként, kasszásként, pincérként, stb... sosem flegmáztam senkivel, viszont előfordult, hogy sírva szolgáltam ki valakit, mert úgy beszélt velem az előző kedvesvendég, hogy legszívesebben eltörtem volna az orrát, de kellett a meló úgyhogy kussoltam, és ez ennyire frusztrált, szünetet meg nem kapsz minden tahó után, akkor félóránként mehetnél ki. Szóval egy kis empátia mehetne akár a másik oldalról is, tudjátok, az ott a kassza mögött egy emberi lény, semmivel nem lesz jobb, ha leordítjátok egy olyan dolog miatt, amiről nem tehet, és felnőtt emberként ne omoljunk már össze, ha nem mosolyog ránk mind a 32 fogával. Nem tudjuk, mi történt vele, legyünk normálisak, légyszi.

2022. júl. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Találkoztam már flegma, vagy kifejezetten bunkó eladóval, pénztárossal, valaki már észre sem akarja venni, ha kedves vele a vásárló. Őket inkább sajnálom, nem nézem le.
2022. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%

látom, lepontoztátok a 1-est, pedig van igazság abban, amit írt.

Néhány válaszon jót mosolyogtam, páran úgy beszélnek az eladó szakmáról, mint ha egy szinten lenne egy mérnök vagy programozó munkájával.


én elhiszem, h nehéz sok vevővel, ettől még igaz, hogy különösebb tudást nem igényel, nem véletlen, hogy sima érettségivel jobbára 30-40 éves nők dolgoznak eladóként.

2022. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!