Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha kirúgnak munkahelyről, nem...

Ha kirúgnak munkahelyről, nem kell ledolgozni a 3 hetes felmondási időt, se kötbért fizetni?

Figyelt kérdés
A szerződésben valami 3 havi bruttó kötbér van írva, illetve próbaidő után 3 hetes felmondási idő. Ha kitesznek a cégtől, szabadon mehetek haza, semmi más kötelezettségem nincs?

máj. 12. 12:41
 1/8 Duke81 ***** válasza:
71%
Kirúgás esetén neked nincs semmilyen kötelezettséged.
máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Onnantól kezdve semmit nem kell tenned.
máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sima munkáltatói felmondás, akkor a 3 hetes felmondási idő felét a munkáltató köteles elengedni, a többi megbeszélés kérdése. Ha azonnali hatályú, akkor semmit nem kell ledolgozni. A kötbér nem tudom mit akar jelenteni ez esetben
máj. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát el kellene olvasni, hogy pontosan mi az a "valami 3 havi bruttó kötbér" máris okosabb lennél
máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Duke81 ***** válasza:
0%

https://www.youtube.com/watch?v=uGRsjnzSK_U

Egy kis videó a kkírugásról! :)

máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
33%
Az én munkás éveim alatt kirúgtak 2 férfit és 2 nőt. Egyiknek sem volt semmi dolga utána a munkát illetően a cégnél. Az egyik férfi és az egyik nő próbaidős volt, azért. Akiket úgy rúgtak ki, hogy én is ott voltam, ott a vezető kísérte a folyosón a HR-re és onnan a kijáratig.
máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jesszusom. Fú.. Te mèg dolgoznál annak aki kirugott?
máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fúú 7-es!


Az MT szerint - ha van felmondási idő - akkor azt köteles a dolgozó letölteni a munkáltatónál, ha a munkáltató ragaszkodik hozzá.

Ha nem tölti le, akkor jogellenesen szüntette meg a dolgozó a munkaviszonyát, aminek szintén van következménye rá nézve. El kell olvasni a Munka Törvénykönyvét, nem pedig random csinálni azt, amit éppen a haragod sugall.

máj. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!