Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közösségi média is tehet...

Közösségi média is tehet arról, hogy sok fiatal nem akar „hagyományos munkát“, inkább influencerkednek?

Figyelt kérdés

Influencerkedèsbõl, kattintásokból, youtube videok gyártásából, tiktok-instagramból - ha jó vagy benne! Ebben is van munka! - valljuk be, jobban lehet élni.

Nézem a pár milliós követõjû 25 éves srác, youtubber (német) most vett egy menõ Porschét.


Most minek dolgozzon alacsony bérért (most nemcsak Mo gondolok, bárhol), heti 40+ órát, ha ilyen „hülyeségekkel“ sokkal gazdagabb lehet?

Én megértem.


És egyre kevesebb a kis pénzért rendesen dolgozni akaró fiatal.

Munkáltatók nem értik :)))


Szal a kérdésem, hogy ebben a social media is hibás lehet?



2022. júl. 31. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Az állam hibája!
2022. júl. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a youtuber Szilu

Elnondta szò szerint a kerdesek 2.resz videòjàba, hogy h.lye lenne elmenni dolgozni hiszen így a youtubeon többet keres!!!

Itt van a magyarazat pedig ö egy kis youtuber nem egy sokszazezres nézettségü.

Kevés munka sok lòvé 😊 ne legyünk àlszentek ez mindenkinek bejönne

2022. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Németországban egy átlagos 25 éves is tud Porschét venni hitelre, nem kell hozzá instagram meg tiktok.

Havi 1 milliót keres ott egy átlagos pályakezdő diplomás.

Én Mo.-n ugyanilyen paraméterekkel 210-et. Abból nem lesz Porsche.

Ez az állam hibája. Alacsonyak a fizetések. Ha lenne valami ötletem vagy tehetségem én is inkább influencerkednék.

2022. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem hibàs a média. Hiszen nézik van rà igény..jol teszik.
2022. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiba. A mi évfolyamunkban mindenki DJ akart lenni, de csak 1 srác lett az. Akkor az volt a csábító, hogy valakinek a buli a munkája.

Mindig alakulnak ki új szakmák, ahogy változik a világ. Senki se szeretne robotolni.

2022. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel influenszer valaki csak a social mediában lehet, így nem hogy tehet róla, de ez teremtette meg
2022. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Ez maga a social media, ha nem lenne, akkor az influencerkedés mint olyan sem létezne.
2022. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

3


Én nagyon nem látom az átlagos 25 éveseket Porschéval, se hitellel, se máshogy :)

Nagyon jól keresõ 40 éves ügyvéd barátom fontolgatja, de inkább a „nem“ felé hajlik.


Itt élek, szerintem ti nagyon túlbecsülitek az itteni életet, fizetéseket :)

A nettó átlagfizetés 2800-2900€ körül mozog havonta, erõsen kétlem, hogy az átlagos pályakezdõ fiatal ezt megkapná.

2022. júl. 31. 13:38
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A hagyományos munka tehet róla.. másik oldal egy szabad életet biztosít. A hagyományos munka mit is ad? Nem elég fizetést, 40 évig húzhatod az igát és meg se tudsz élni a nyugdíjadból ha lesz. mindig máson múlik az előmeneteled, a fizetésed, a szabadságod.
2022. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha tudja, akkor csinálja, milliárdok használják a youtube-ot, de az egész világon ehhez a számhoz képest alig van olyan, akinek van 100k feliratkozója. Ráadásul nagyon sok esetben ezek után nem jár bevétel, mert nem saját tartalom (pl a film részletek, epizódokból kivágott...)

Tehát ha valali képes magát eladni, akkor éljen abból. A munkaerőpiacot nem érinti az a pár fő, nálunk meg főleg.

2022. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!