Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Svájcban mennyire kell tudni...

Svájcban mennyire kell tudni a németet? (Olaszos vagyok, félek hogy nagyrészt németül beszélnek ott.). Érdemes-e váltani olaszról németre ha még csak 1 éve kezdtük el az olaszt?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól te ne félj, hogy nagyrészt németül beszélnek ott, mert nagyrészt tényleg németül beszélnek.


Az olasz határ közelében esetleg ha találsz valami munkát akkor ott ellézenghetsz az olasszal, de egyébként német.

2022. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh…

Német fog kelleni vagy a nyugati részen Francia.

Sőt..a németet elég jól kell,hogy tudd mert itt svájci németet beszélnek amit akkor sem érted ha jól beszélsz németül.

Én itt élek 500m-re a Svájci határtól.

Ma pl átmentem a határon sétálni. 😀

2022. aug. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
svájci*
2022. aug. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ott valahogy másfajta németet beszélnek.

Közepes nyelvtudásommal nem értem meg a svájciakat miközben ausztriában elboldogulok.

2022. aug. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menjél olasz részre, Ticino kantonban pl az olasz a hivatalos nyelv.


4-es, mert a svájciak alemannisch-t beszélnek, ami még csak a nyelvtanában sincs köszönőviszonyban a hochdeutsch-csal, és mellette van vagy ezer dialektszavuk (kantonokként) :D

2022. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-es, plusz a schwiizertütsch-nek nincs írott formája (pont a sok-sok dialektus miatt), csak beszélt. :), szóval nem könnyű megtanulni.
2022. aug. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!