Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy tartsak ki? Érdemes...

Hogy tartsak ki? Érdemes kitartani (betanulási nehézségek)?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem egy új munkahelyen, a munkakör back office irodai adminisztráció. Azt hittem, hogy viszonylag nyugis lesz, de most eléggé el vagyok keseredve. Pár napja már nekem kell csinálni dolgokat, és a munkatársam, aki betanít, nézi. Nem tudom, hogy direkt csinálja-e, de bunkón viselkedik, néha forgatja a szemét, ha valamit nem tudok, és a keresztkérdéseitől már görcsbe rándul a gyomrom. Persze azt mondja, hogy kérdezzek nyugodtan, de ha kérdezek, az is baj.


Meg kell tanulni a belsős programokat használni, és nem tudtam, hogy az elején ilyen nehéz lesz. Egy másik munkatársam szerint az elején mindenki úgy érzi, hogy ez nem megy neki, mit keres itt egyáltalán, stb., és ez nem egyedi.


Egyelőre nincs más ajánlatom, de itt diplomásként br. 300 ezerért ki kellene bírnom ezt a légkört? Tudom, hogy sokkal érzékenyebb vagyok, mint az átlag, és így mindenhol nehéz, de én csak azt akarom, hogy békén hagyjanak és dolgozhassak. Mindenhol ilyen nehéz az elején egy back office-os munkakörbe beletanulni?


Nyelvszakon végeztem (germanisztika), és kb. B1-B2 szinten franciául is tudok. Itt a nyelvtudásomat sem tudom használni, multiknál viszont jobban kell tudni angolul, mint amennyire én tudok. Rajta vagyok a tanuláson, meg levelezőn is tanulok még, azért is akartam viszonylag nyugis munkahelyet.


Szerintetek interjúzgassak még, hátha lesz jobb ajánlatom? Ennél máshol csak többet keresnék, de a légkör nem tudom, jobb lenne-e valahol. A legutóbbi 2 munkahelyemen megszűnt a munkaviszonyom még próbaidő alatt, de előtte voltam egy helyen 2,5 évig. Ott nem csesztettek, és önállóan dolgozhattam, mert fordító voltam. Most nem találok egy ideje hozzám illő munkát. Alkalmazotti munkát keresek, a fordítást esetleg később csinálnám vállalkozóként, mert egyelőre szükségem van egy kiszámítható havi fizetésre.


2022. aug. 10. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt munkahelyem, ahol már az első naptól kezdve volt egy ilyen szemforgatós, lenézős személy..azt gondoltam én is túlérzékeny vagyok, de az idő előrehaladtával sem változott az illető. Én meguntam, felmondtam, a következő munkahelyemen pedig megtudtam milyen, amikor ténylegesen segítőkészek az emberek és milyen a jó légkör.
2022. aug. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a bátorítást, de nekem már az előző helyemen is ez volt 😞. Ott home office-ból kellett betanulnom, az elején azt mondták, lesz rá időm, aztán elküldtek a próbaidőm letelte előtt 6 nappal, azzal az indokkal, hogy nem tudnak most több időt adni a betanulásomra. Ott is szerintem az keverte a sz*rt, aki betanított, mert elkezdett hirtelen megjelenni a főnök a teams-es hívásainkban, de semmi rosszat nem mondott (se akkor, se előtte), nem sokkal utána meg elküldött egy mondvacsinált indokkal.
2022. aug. 10. 07:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináld és keress közben másik állást. És szedd össze magad, írj le mindent, ha nem megy.
2022. aug. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom.
2022. aug. 10. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!