Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyre milyen igazolás...

Munkahelyre milyen igazolás kell ha kismama lettem?

Figyelt kérdés
Voltam háziorvosnalés táppénz re vetettem magam. Előtte voltam nőgyógyász aki adott igazolás hogy nem dolgazhatok. Itt a bibi mert a munkahelyemrekellene igazolás hogy állományba vehessenek. Esetleg ha valaki tud valami infót megköszönném.

2022. aug. 12. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha a munkahelyed mondta, hogy kell igazolás, akkor miért nem a HR-estől kérdezted/kérdezed meg pontosan milyen igazolást vigyél? Egyébként a háziorvos dönti el ki veszélyeztetett terhes és ki nem?
2022. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyásszal beszélsz, ő ad igazolást hogy veszélyeztetett terhes vagy (egészségügyi, vagy munkahelyi okok miatt az mindegy) majd elmész a háziorvoshoz viszed a papírt és ő ez alapján vesz fel táppénzre, majd a táppénzes papírt leadod a munkahelyen.

Én tegnap voltam védőnőnél és ő ezt mondta nekem, hogy így működik.

( kedden megyek vizsgálatra nődokihoz és én akkor intézem.)

2022. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Coviddallettem fél éve táppénz re. Utána derült ki hogy terhes vagyok és voltam nőgyógyász náll.munkahelyre kell nekik igazolás hogy terhes vagyok.
2022. aug. 12. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Mennyi idős terhes vagy? Betöltött 12.-dik hét elérkezett?


Minden problémamentes eddig? A magzat édesapja támogat minden értelemben?


Szülők? Testvérek? Egyéb rokonok?


Bocsánat, ha kellemetlen a faggatózás. Próbálok segíteni a többi válaszolónak is ezekkel a kérdésekkel.

2022. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok még 12 hetes terhes. Igen ezekkel a dolgokkal nincs gond.
2022. aug. 12. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az mindegy, hogy kovidos voltál, az is mindegy hogy hány hetes vagy. Én is voltam kovidos és én is terhes vagyok.

Kiírt 7es kóddal táppénzre.(kovid kód)

Jobban lettem , Vissza jöttem dolgozni, (2 hétre ) és majd most fogok visszamenni 9 hetes kontrollra es majd akkor mondom a nőgyógyásznak hogy adja ki a papírt akivel el tudok menni táppénzre.

A nőgyógyász ad “igazolást” ahogy te nevezed, hogy veszélyeztetett vagy.

Elmész a háziorvoshoz és felvesz táppénzre. 9es kóddal (ami a veszélyeztette terhesség kódja.)

Másfajta igazolás nincs

Hisz a terhesség miatt mész táppénzre, és rajta van a táppénz kódja, szóval nem értem hogy mit szeretnél?! Vagy mit nem értesz.

2022. aug. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Helyesírási hibákért bocs, telefonról írok és szívesen Megváltoztatja amiket írok…vagyis szeretnék írni …-.-
2022. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem tudom felfogni, hogy ezt miért itt kérdezed, miért nem a munkahelyeden.
2022. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért vannak a munkaügyisek mindenhol, hogy az ilyen kérdéseket megválaszolják és segítsenek eligazodni ebben a szituációban. Nem mindenhol ugyanúgy megy ennek az adminisztrációs része. Valszeg ugyanazok az igazolások kellenek mindenhol,de mégis lehetnek eltérések abban, hogy hol hogyan vezetik fel az ilyen távolléteket. Szerintem is beszélj a HR -essel.
2022. aug. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!