Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha megfáztam és nem tudok...

Ha megfáztam és nem tudok bemenni a munkahelyre, akkor erről kell orvosi igazolást vinni?

Figyelt kérdés
Még pályakezdő vagyok, így elég sok mindent nem tudok a munka világából. Fogalmam sincs, hogy a szabadság hogy működik. Tehát mi van abban az esetben ha beteg vagyok, de nem olyan súlyosan, hogy arról bármilyen igazolást is kapnék? Ilyenkor ez minek minősül? Ezt le kell akkor dolgozni? Vagy lehet úgy távol maradni, h nem kapok pénzt azért a napért.
2019. jún. 4. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen
2019. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha én megfázom nem rohanok orvoshoz, hanme kikúrálom magam azt ennyi, így nincs is róla igazolásom.
2019. jún. 4. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Erősen függ a munkáltatótól is, de ha azért vagy távol, mert beteg vagy, akkor kell a táppénzes papír mindenképp. Ha az orvos nem ír ki, akkor beszélned kell a közvetlen feletteseddel. Mondjuk neki mindenképp jelezned kell, ha nem mész be.

Van, ahol otthon lehetsz fizetetlen szabin, de többnyire a rendes szabival szokták fedezni a dolgokat, ha nincs táppénzes papír.

Mondom, ez azért munkahely függő is. Meg hogy mit néznek el. De ha az orvos nem ír ki, mert annyira nem vagy beteg, akkor nyugodtan bemehetsz dolgozni is. A beteg szabi amúgy is kevesebb pénz aznapra, rendes szabiból meg elég kevés van egy évre.

2019. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
a munkahelyet ez nem érdekli, hogy kúrálod magad, nem vagy munkában - igazolnod kell, vagy szabadságot kivenni.
2019. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha beteg vagy de nincs róla igazoládod akkor az igazolatlan hiányzás. Nav felé jelentik, megszakad arra a napra a biztosításod. Munkáltatója válogatja meddig tolerálja. Nálunk ezzel megszeged a legalapvető munkavállalói kötelességedet a rendelkezésre állást.

Ha jó fej a főnököd ad rá szabit, ha nem akkor elbocsájt.

2019. jún. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Màsképp hogy akarsz tàppénzt kapni te jógyerek?? Mivel ilyenkor vagy tàppénzre mész vagy a munkàltató ir ki szabit, ha van szabadsagod. Olyan nincs hogy csak úgy otthon maradsz. Vagy orvos vagy szabadnap.
2019. jún. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen jól írják a többiek. Én is pont most voltam beteg. Egész hétvégén szenvedtem. Itthon maradtam hétfőn, kedden. Rendes volt a főnököm, mert adott rá szabit. Bár még az egész éves bent van nekem, szóval lehet ezért.

Ha nem szabit veszel ki akkor viszont kell a táppénzes papír.

N

2019. jún. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha csak annyira vagyok megfázva, hogy ki tudom magam kúrálni, akkor bemegyek melózni. Legfeljebb azt mondják, hogy menjek haza, még el is ismernek, hogy így is bementem.
2019. jún. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

"Legfeljebb azt mondják, hogy menjek haza, még el is ismernek, hogy így is bementem."


Elismerik, hogy jó hülye vagy.

2019. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, hogy mivel kúrálod magad, igazolást kell vinned, azt pedig az orvos ad.
2019. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!