Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elhinnétek egy cégnek hogy...

Elhinnétek egy cégnek hogy most nem tudja kifizetni a havibért senkinek, de köv hónapban dupla bért ad? Az akkor esedékest + az elmaradtat egyszerre? Lenne ehhez bizalmatok?

Figyelt kérdés
A cég ezt írásba is adta, na de hát és akkor mi van? Nem tartja be, hova megyek a papírral? A klotyóra?
2022. aug. 19. 16:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
9 azért nem mindegy miről van szó. Mert pl ha egy olyan munkahely ami pályazatokból vagy tamogatásokból tartja fent magát és a tevékenység karitatív akkor jobban meg lehet érteni ha nem akarják cserben hagyni a céget. Nem írtál konkrét dolgot. De ha nem ilyesmi a munkavégzés akkor sem szólnám le az ott dolgozók szellemi képességeit. Inkább naívak amit kihasznál a munkáltató. Te tudod mi éri meg neked. Ha ez az álom munka akkor kovkáztass, hogy dolgozol még egy hónapot esetleg a semmiért.
2022. aug. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem, LOL, mi ez a kérdés. 10-én esedékes a fizum. Én is pénzből élek, jön a tulaj a lakbérért, kell enni, kell számlákat fizetni, nekem se a tulaj, se a boltos, se a szolgáltatók nem nézik el, ha nincs ott a pénz határidőre, tehát ha egyszer nem lenne a fizu a számlámon 11-én reggelre, akkor én másnap már nem mennék dolgozni, hanem a kiskocsmában poharaznék, vagy a piacon segédkeznék feketén, hogy valahogy 15-ére tudjak lakbért adni a tulajnak.
2022. aug. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az utolsónak. Ezt mondod majd a boltban is 1 hónapig? Ilyet nem lehet csinálni. Ráadásul ha még igaz is lenne honnan tudod nem lesz rendszer belőle. Gondolom van munkaszerződésed az abban foglaltak szerint kell fizetni. Hinni meg a templomban kell.
2022. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

volt ismerősöm, aki 5 azaz ÖT hónapot hozott így össze, állandó hitegetéssel hogy most nincs pénz de jövő hónapban lesz, jja most sincs de istenbizony jövő hónapban már lesz 2x annyi 3x annyi maradj maradj...


és ez a taktika bejött 5 hónapig és nem csak nála mert a cég jő része maradt és benyalta.

2022. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Komolyan nem értem az embereket. Még ha azt mondanák hogy jöbőhónapban 3 havi bért adnak kárpótlásul talán bevállalnám ha nagyon jó a munka és van tartalékom de egyébként ez kinek éri meg? És ha akkor sem lesz pénz? Ebbr is gondoljatok bele. Felvázolta a főnök miért nincs most és honnan lesz jövőhónapban?
2022. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 xp ali ***** válasza:
Felszámolást kell indítani a cég ellen. Minél hamarabb, h ne legyen idő kicsórelni a pénzt. Egyébként előfordul ilyen, hogy a következő munka előlegéből fizetik ki a béreket. Ez már jó eséllyel a cég vége, mert azt az előleget gondolom anyagra kellene költeni. Hogy meddig húzza a cég, az innentől csak szerencse/méret kérdése. HA nagy, akkor tovább, ha kicsi, akkor már az is lehet h semeddig.
2022. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!