Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyugat-európában dolgozók,...

Nyugat-európában dolgozók, ott milyenek a külföldi kollegák, mennyire olyanok mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
érdekelne, hogy ott is megy a széthúzás, és az egymás fúrása? ott is egész nap megy a pletykálkodás, sz_rkeverés és a magánéletről való dicsekvés és faggatózás?
2022. aug. 27. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Ott rosszabb, mert közben téged még le is néznek.
2022. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 grafno ***** válasza:
75%
Ez attól függ hol es mit dolgozol, szerintem pont mint magyarban.
2022. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
En 5 eve dolgozom Ausztriaban, az elso 3 evben Oberösterreich tartomanyban voltam, Wels kornyeken, 2 eve pedig Becsben. Nem szeretek altalanositani, viszont ha megis megtennem, akkor azt mondanam, hogy ahol eddig megfordultam, majdnem minden cegnel volt 1-2 olyan ember, aki nem koszon. Volt olyan ceg ahol 2 es fel evet lehuztam, ott is volt 2 kollega, akikkel meg ennyi ido utan is atneztunk egymason. Es ez jellemzo, hogy majd minden cegnel van egy vagy ket ilyen forma. Nyilvan eloszor koszonsz nekik is, mint mindenki masnak, aztan latod hogy nem koszon vissza, es nem probalkozol. Es ezt tenyleg ugy kell elkepzelni, hogy mondjuk 100 ott dolgozora jut 1 ilyen. Nem tudom mi ennek a oka, hogy nem voltam szimpatikus, esetleg a szarmazasom miatt, vagy csak szimplan parasztok, sosem derult ki. En ilyet Magyarorszagon soha sehol nem tapasztaltam, mindenki koszon a masiknak, plane ha vissza kell koszonni, meg akkor is ha utaljuk egymast mint a sz*rt. :D
2022. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jól megy minden, de a melóm nagyon stresszes, nagy a felelőség és a hibáknak komoly következménye lehet, így a munkatársak nagyon fontosak nekem. A munkahelyemen kb 50-en vagyunk, a saját teamben pedig 9-en vagyunk. Kb. két ember van akivel nem szívesen dolgozok együtt, de velük sincs baj, lényegében mind a kettő kiégett, depressziós, szóval valahol megértem miért viselkednek úgy ahogy. 1 pasi van aki soha nem köszön. A főnököm kicsit ” ügyetlen” szociális képességei nem sok van neki. De nincs fúrás, pletyka, ha kell segítenek és szívesen találkozom velük munka után is.
2022. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

#3


Ezt én is tapasztaltam csak még rosszabb arányokkal. Egyszerűen valahogy sokkal kevésbé köszönnek, mint itthon.

Sokszor gondoltam már kint azt, hogy ha itthon is hasonló pénz lenne, egyáltalán nem lenne rosszabb itthon lenni, sőt...

2022. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%
Azt tapasztaltam, (kb 5 év tapasztalat, több munkahely) hogy csak akkor kezdenek fúrni ha okot adsz rá, de ha nem akkor békén hagynak, segítőkészek vagy egyszerűen semlegesek. Míg itthon minden ok nélkül fúrják a másikat..:D
2022. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A mostani a 4. külfölfdi munkahelyem, jó fej kollégáim vannak, nincs semmi dráma, pletykálkodás vagy lenézés, a munkám is megbecsülik. Viszont dolgoztam olyan tyúkólban is amiről írsz, borzasztó volt a légkör, szerintem minden országban előfordul.
2022. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Angliában dolgoztam, irodai munkakörben (mérnöknő vagyok). Magyarországról "bevittem" még a főnököm kérésére egy ugyanilyen végzettségű csajt. Én diszkrét voltam (meg aztán rendben volt a magánéletem is, hát neki nem). És az irodában az előző napi szakítását sírva mesélte el a kollégáknak/kolléganőknek. Elég furán nézett mindenki, (ők mind angolok voltak), szinte zavarban voltak ilyen fokú érzelmi kitárulkozástól.

Magyarországon (ahogy visszaemlékszem a munkahelyeimre) ez teljesen belefért (én mondjuk sosem csináltam, de többek érzelmi gondját végighallgattam a munkahelyen). Ott úgy néz ki, nem fér bele, utána furán távolságtartóak is voltak a kolléganővel.

2022. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem ez a kérdés nem országspecifikus, sokkal inkább a betöltött munkakörből ered...


-Ha kimész Nyugat-Európába végzettség és tudás nélkül dolgozni, nagy valószínűséggel nem az atomfizikus disszertációt fogod megvitatni a román/ukrán/arab segédmunkásokkal a gyártósornál vagy a konyhai mosogatás közben


-Magyarországon pedig ha Mesterséges Intelligenciát fejlesztesz például egy magánklinikán a rákos sejtek felismerésére, akkor szintén erősen kétlem, hogy a kollégáid legfontosabb időtöltése a magánéletedben turkálás vagy a hátad mögött kibeszélés lenne.

2022. aug. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Érdekes ez a köszönés téma, mert én eddig csak itt Budapesten dolgoztam, szerencsére irodai közegben, viszont itt is volt minden helyen 1-2 ember, aki fixen nem köszönt. Mármint úgy nem, hogy ráköszöntem az illetőre és ő egyszerűen ignorált. Volt olyan, aki csak a főnököket vette emberszámba és mindenki, aki nem érte el ezt a státuszt, az nem volt érdemes a figyelmére, még egy köszönés erejéig sem. Volt olyan is, aki pedig csak a haverkáinak köszöngetett. Bár, gondolom azért ő is megeresztett alkalomadtán egy hellót, amikor pl. a cég vezetővel lépett egy liftbe v. valami.
2022. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!