Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyiket választanátok? 80E...

Melyiket választanátok? 80E béremelés zsebbe nulla papírral vagy bruttó 50.000 de lepapírozva?

Figyelt kérdés

Két opció van. A főnöm megemeli a bért, de papíron a szerződésen marad minden a régiben. A 80E/hó azt zsebbe adja.

A másik opció hogy megemeli a bért bruttó 50E ft-tal de ezt le is papírozzuk és szerződést módosítunk.


Melyik legyen?

Nem vagyok naiv, az első opcióval az a gond hogy semmiféle nyoma nincs papíron így ha mégsem emel, mehetek a sóhivatalba panaszkodni. vagy emel és adja pár hónapig, aztán pár hónap múlva „elfelejti“ odaadni, akkor mi van?


Míg ha szerződésbe vesszük, akkor oda kell adnia.


2022. aug. 29. 09:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Az első.
2022. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem inkább az 50esre menjél, mivel ekkora összegbeli különbség van, jogosan félhetsz, hogy a 80assal tényleg gondok lennének a jövőben. Ha sokáig tervezel ezen a munkahelyeden maradni, akkor a Br50e lenne a jó választás
2022. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
13%
természetesen a 80, értelmezhetetlen hogy valaki az 50-est kéri.
2022. aug. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
attól függ, mennyire vagyok pénzszűkében, de ha nem annyira, akkor inkább a biztosra mennék. minél több ilyen szerződésen kívüli dolog jön be egy melóhelyen, annál inkább ki vagy szolgáltatva. mondjuk elkezd a kénye-kedve szerint hülyére melóztatni, nem mondhatod, hogy a szerződésedben nem ez szerepel, hisz a fizud se annyi, ahogy a szerződésedben szerepel, stb.
2022. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a második. Amit leírnak, abban biztos lehetsz (valamennyire). Amit szóban ígérnek, azt addig adják, amíg kedvük tartja.
2022. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen fonokom lenne most mondanék fel
2022. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
#6 én is, de bizonyos élethelyzetekben illetve országrészekben eléggé meg van kötve a kezed a lehetőségeidet illetően
2022. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha rövidtávon tervezel akkor az első ha sokáig akarsz maradni a második mert az biztosabb.

Az se mindegy mennyit keresel de nem lehet valami sok ha ilyennel trükköznek.

2022. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%

Elfogadnam az elsőt, es azonnal keresnek masik melot. Dobbantani mikor a masik biztos es jobb.

Akar a franc ilyen suttyonak dolgozni hosszutavon.

2022. aug. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Na emberek. Fejlemény.

Megmondtam a főnöknek a szerződéses opciót választom. Inkább kevesebbet emeljen de azt lepapírozva.


A helyzet: holnap kapom a felmondásom kézbe!! Kirúgnak.

Mert idézem a főnököt "aki ennyire nem bízik bennünk azzal nem dolgozom együtt"


Na? Rögvalóság Magyarország 22.

2022. aug. 29. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!