Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hangosbemondó vasútnál milyen...

Hangosbemondó vasútnál milyen meló?

Figyelt kérdés
Sziasztok kaptam egy lehetőséget, hogy hangosbemondóként dolgozzak a MÁV-nál és hát semmi gondolatom sincsen, hogy az milyen... Tehát mennyire stresszes, pörgős, fizetés milyen a többihez képest ott. Esetleg valaki aki ilyenben dolgozott vagy dolgozik valami útbaigazítást vállalna itt nekem? :D

2022. szept. 1. 13:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

A vasútnál automata hangosbemondó van, egy rádióbemondó által felmondott szövegeket vágnak össze.


Hol van még "élő" hangosbemondó?

2022. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Hol kaptál ilyen ajánlott?

A párom a vasúton dolgozik forgalmi szolgálattevőként, többek között az is a feladata hogy beírja a gépbe a szöveget, az pedig bemondja. Nincs már élőszavas bemondás, hacsak nincs valami gixer. Akkor is csak egy-egy alkalom, nem egész nap.

2022. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Nagyobb álomásokon vannak emberek is ebben a munkakörben, mert azért nem mindent lehet automatizálni. Például amikor azt mondja, hogy az X. vágány mellett tolatást végeznek, akkor azt ember csinálja még akkor is ha Rábai Balázs, Mátyus Katalin, Szalóczy Pál hangján szólal meg a berendezés. Na meg amikor összeborul a bazár és minden vonat kiesik a menetrendből, akkor azért rá kell figyelni a gépre, hogy biztosan jól mondja be a szövegeket. Ki kell módosítani a vágányok számát például.

A fizetés az alig több mint a minimálbér szerintem.

2022. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Van élő hangosbemondó például a kétegyházi vasútállomáson is.

Ott dolgoztam hetekig az építkezésen, láttam/hallottam, hogy élő.

Nem túl nagy munka, nyugodtan próbáld ki.

2022. szept. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
9%
Erre sosem volt külön ember.
2022. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

4: mint a viccben...?


"gyorsvonat indul az "Á" vágányról. "Á" mint Álámér.... :-DDDD

2022. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%
Ahol van még élőszavas bemondás, ott sincs rá külön ember. Hol kaptál ilyen lehetőséget?
2022. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
33%

Ha Francaországban kaptál ilyen lehetőséget TGV-s vonalon, akkor ajánlom a gyors beszéd gyakorlását, mert ez lesz a bemondás egy TGV áthaladására:


"Intercity vonat, áh mindegy."

2022. szept. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%

"Erre sosem volt külön ember."

Ó dehogynem.

2022. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Hát pl Cegléden is keresnek akkor nyugatiban is, ezekről tudok eddig. De biztos máshol is van ilyen,ahogy azt előttem is leírták.
2022. szept. 1. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!