Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor, hogyan találtátok meg...

Mikor, hogyan találtátok meg az "igazi" hivatásotokat?

Figyelt kérdés

Utálom a munkám, nem elégít ki, nem tesz boldoggá, és még csak nem is magával a munkahellyel van gondom, bárhol máshol is utálnám. De fogalmam sincs, mit szeretnék helyette csinálni. Úgy érzem, hogy semmihez sem értek, semmi olyan tudásom nincs ezen kívül, amit el tudnék adni, amiből megélhetnék. Hobbim sincs úgy igazán, legalábbis amivel rendesen foglalkoznék és netalán később profitábilissá tehetném, olyan semmiképpen sincs.

Akinek felnőtt korában, később jött a "megvilágosodás", mikor és hogyan találtatok rá arra a szakmára, munkára, akármire, amire végül váltottatok az előző helyetekről? Amitől most már boldogok vagytok és nem nyűg számotokra dolgozni járni minden nap?


2022. szept. 10. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A munkával az a baj, hogy nem csak az a fontos, hogy szeresd a munkád. Pl. a legjobb munka is lehet rémalom ha a munkatársak bunkók, vagy ha nem marad semmire időd, rossz a fizetés stb. Nekem sok ismerősöm kezdett új melót, de ha neked nincs ötleted, hogy mi érdekel akkor nehéz, mert felesleges elmenni 3-5 évig főiskolára/egyetemre ha a végén derül ki, hogy nem szeretnél a szakmádban dolgozni. Ilyen esetben talán inkább vállakozás lehet jó ötlet?
2022. szept. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Már 10 évesen tudtam, hogy mi akarok lenni. Végig csináltam a képzést és ma is abban dolgozom.
2022. szept. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha.

Viszont elfogadtam, hogy a munka kell a megélhetéséhez éd a pozitívum az benne, hogy a szabadidőmet úgy tölthetem nagyjából ahogyan szeretném.

Szóval nem agyalok sokat rajta, csak bemegyek, lenyomom a napot és hazamegyek.

Próbálom normálisan végezni, hogy megbecsüljenek.

Ha pedig nem érzem jól magam vagy elégedetlen vagyok valamilyen körülménnyel akkor nyugodt szívvel váltok egy kedvezőbb lehetőségért.

2022. szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

18 évesen jöttem rá, felvételi előtt, egy kifejezetten ilyen célú előadáson.

Most végzős vagyok a BSc-n, mellette dolgozom és kutatok is a szakmában több területen is. Megyek mesterre jövőre.

A konkrét specializációban még nem vagyok 100%-ig biztos, mert két különböző téma is érdekel.

El tudom képzelni, hogy a jelenlegi munkámat csináljam életem végéig, csak egyre magasabb szinten.


Hogyan? Elengedtem a környezetemben látott mintákat, arra koncentráltam, amiben jó vagyok és amit szeretek. Mázli, hogy ez éppen keresett a munkaerőpiacon. El tudtam különíteni, hogy mi hobbi és mi nem. Elengedtem azt, hogy a legjobbnak kell lennem benne.

2022. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az emberek nagyon elenyésző százaléka élvez bármilyen munkát, amiből minőségileg meg is lehet élni.

Tehát nagy az esély rá, hogy teljesen mindegy mit csinálsz, nem fogod szeretni.

Az én munkám kényelmes, nem túl sok időt vesz el és otthonról dolgozom, de ettől még rettentő unalmas és alig várom hogy végezzek.

2022. szept. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!