Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy konkrétan...

Miért van az, hogy konkrétan diákok jobb munkaérők és vezetők, mint az igazi dolgozó emberek?

Figyelt kérdés

Manapság egyre több helyen látom, hogy különböző szervezeteknél kb csak 17-23 év közöttiek dolgoznak. Az én közvetlen környezetemben 2 ilyen is van és ezek a gyerekek sokkal jobban végzik a munkájukat, mint a felnőttek. A vezetők megköszönik a munkát, jó minőségű, nem összecsapott munkát végeznek. Az egyik helyen a főnök (18 éves) rendszeresen érdeklődik a többiek felöl, hogy hogy megy, kell e segítség, meg ilyenek. A másik helyen a vezető egy kemény hónap után meg tudta csinálni azt, hogy délutánra behozott két nsgytábla csokit, saját pénzből rendelt mindenkinek kaját és ott ettek, beszélgettek estik.

Hangsúlyozom, ezek nem diákmunkák, teljes állásban dolgoznak, allandó munkahelyen, csak az egész csapat fiatal. Ezzel szemben a felnőtteknél azt látni, hogy le se xarják egymást, nem köszönnek, 20 év hűséges munka után sincs semmi jutalom, a beosztottak trehány munkát végeznek. Nem pont a felnőtteknek kéne példát mutatni?



2022. jún. 26. 09:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

Én meg pont azt láttam inkább hogy a fiatalok lazáznak el mindent, meg szarnak az egészbe, az adókedvezmény miatt úgy is jobban keresnek láblógatással. 18 éves főnöket meg max úgy tudok elképzelni, ha érettségi után a szülei a feneke alá raktak egy céget.


Nem tudom eldönteni, hogy ez az egész komoly-e vagy csak egy trollkérdés.


De ha komoly, akkor te egyszerűen csak kiragadtál valami extrém ritka példát, és azt állítottad be általánosságnak. Erre van alapozva az egész kérdés is, így az értelmetlen.


[link]


"Olyan kérdést tettél fel, amiben egyben tényszerűnek és/vagy elfogadottnak állítottál be olyan dolgokat is, amik vagy nem bizonyítottak vagy amikben korábban nem volt megegyezés a vitafelek között."

2022. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

#1 nem általánosítottam, mondtam h9gy 2őt ismerek, azok ilyenek.

Amúgy meg nem cég, hanem szervezet, baromira nem ugyanaz a kettő. A legtöbb szervezetnél fiatalok, egyetemisták dolgoznak.

2022. jún. 26. 10:03
 3/27 anonim ***** válasza:
43%
Általában az ember 18 évesen kezdi az egyetemet. Egy 18 éves még is hogy lesz vezető? 16 évesen ott hagyja az iskolát 8 vagy 10 osztállyal, aztán 18 évesen már vezetővé léptetik elő? Hagyjuk már a hülyeséget.
2022. jún. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
#2 mint mondom szervezet. Amúgy meg nem én vagyok, honnan tudjsm hogy lett vezető? 16 eves kora óta dolgozik ott, gondolom előleptették a részlegen, vagy mit tudom én. De a kérdés nem erre vonatkozott, aki nem hiszi el, ne írjon. A kerdés az volt, hogy miert ennyicel jobb a fiataloknál a morál és a hozzáállas
2022. jún. 26. 10:11
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Megfelelési kényszer.

Majd amikor már látják, lehet lazulni, akkor fognak is.

2022. jún. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

" A kerdés az volt, hogy miert ennyicel jobb a fiataloknál a morál és a hozzáállas"


Csak a kérdés már eleve hülyeség, mert valótlan állításokra van alapozva.

2022. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
43%
Én is láttam ilyet - az oviban. Nálunk (és szerintem más normális munkahelyen is) elképzelhetetlen lenne hogy felelős, szaktudást igénylő pozíciókra gyerekeket ültessenek. Ezeknek betöltését nem véletlenül kötik végzettséghez. Egy 18 éves legjobb esetben is csak érettségivel rendelkezik, 0 tapasztalattal
2022. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Amíg diák voltam azt láttam van valami értelme a munkámnak...

Nos, azóta pár év eltelt, és mindennap ugyanazokkal a h.lyékkel kell harcolni, és belefáradtam...

Pénz jó, azért minimumot elvégzem, ami ahhoz kell, a többi nem érdekel

2022. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%
Eddig nekem is jobb tapasztalatom van fiatal munkatársakkal. Sokkal segítőkészebbek, tanulékonyabbak, rugalmasabbak, kreatívabbak, alázatosabbak, emberségesebbek mint az idősebb, 40-50 éves dolgozók. Biztosan benne van az is, hogy még motiváltabbak, de szerintem ez ennél több. Az idősebbeken sokszor azt látom, hogy semmi affinitásuk nincsen semmihez, semmi nem érdekli őket stb., csak “arccal a fizetésnek” módon dolgoznak és nem érdekli őket az elvégzett munka, hogy az megfelelő-e, hogy lenne-e rajta valami javítanivaló, hogy miben lehetne fejlődniük, hogy a tetteik milyen hatással vannak a környezetükre, hogy egy munkahelyi közösség tagjai és ahhoz alkalmazkodni kellene stb. Ez biztosan egyéni beállítottság kérdése is, de a fiatalok körében én még nem igazán tapasztaltam ilyet.
2022. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Én azért tartom magam jobb munkaerőnek, mert én megmondtam hogy húzzanak határt, hogy mi az én munkám és mi az ami már nem. Így nem egybe és össze-vissza vannak a dolgok. Ami az én részem azt megcsinálom, aztán ha az megvan tovább adom. Így pontosan meg lehet találni, hogy ki cseszett el mit és mindenki egy részért felelős. Könyebb kikeresni a hibát és az okait lépésről lépésre végzett munka esetén, mintha valaki csinálna mindent és a végén derülne ki, hogy hol lett elcseszve. Illetve ez egy jó módszer a másik ellenőrzésére. Elrontotta, vissza adjuk neki, hogy hozza helyre.

Az idősek szeretnek mindent is maguk csinálni, emiatt több rajtuk a stressz.

Egyszer olvastam egy tanulmányt ami a generációk munkavégzési hozzáállásáról szólt, érdekes volt és magunkra ismertem :)

2022. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!