Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, hogy így érzem...

Normális, hogy így érzem magam az új munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Nem rég új munkahelyem lett, de azóta sem értem, egyáltalán miért vettek fel. Az interjún nagyon izgultam és amikor vége lett, csak fogtam a fejem, hogy milyen hülyeségeket mondtam meg hogy hebegtem-habogtam össze-vissza és biztos voltam benne, hogy nem engem választanak. Amikor felhívtak, hogy engem vesznek fel a meghirdetett pozícióra, azt gondoltam, biztos csak valami félreértés történt és majd visszahívnak, hogy mégse rám esett a választás, csak valami adminisztrációs hiba történt vagy ilyesmi. De nem így lett.


Már 2 hete betanulok és folyton attól rettegek, hogy valami orbitális hibát fogok véteni és nem elég, hogy kirúgnak, még valami munkahelyi per is fog ellenem indulni, mert akkora anyagi kárt okozok a cégnek vagy valami. A jelentkezéshez egyébként egy technikusi képzés kellett, ami nekem ugye meg is van, de miután levizsgáztam, évekig nem tudtam vele elhelyezkedni, szóval most dolgozok először a szakmámban és az évek alatt eléggé megkopott a tudásom, rengeteg dolgot újra kell tanulnom. Emiatt is félek, hogy a többiek majd rájönnek, mennyire ostoba vagyok hozzájuk képest és lenéznek majd.


Egyébként a munka jellege egész kellemes, minimum a műszak felében ülök, míg a régebbi munkahelyeimen 8-12 órában folyamatosan állni, járkálni kellett és még a fizetésem is jobb, mint az előző helyeken. Emiatt is folyton bűntudatom van, úgy érzem, nem érdemlem meg, hogy ilyen jó dolgom legyen és elveszem a lehetőséget nálam okosabb, talpraesettebb emberektől. Szerintem még ha betanulok és önállóan fogok majd dolgozni, akkor is attól fogok rettegni, hogy bármikor lecserélhetnek, mert rájönnek a főnökeim, hogy vannak nálam értelmesebb emberek is, akiket felvehetnek erre a pozícióra.


Ezek normális dolgok? Ti is hasonlóan érzitek magatokat, amikor új munkahelyre kerültök?

24L


2022. szept. 10. 14:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én már tojok bele az egészbe.

Tudom, hogy ember hiány van, mivel a pénz gyenge, az emberek meg motiválatlanok. Lényegében egy rakás üveges tekintetű biorobottal dolgozom.

Bemegyek, elvagyok magamban aztán elmélkedek, hogy mit is kéne kezdenem az életemmel.

2022. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Az átlagnál izgulósabb vagy, de majd belejössz. Relax. Hasonló gondolatai másnak is vannak, nyugi.
2022. szept. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A cég nek igy is van haszna rajtad vagy tudod mennyi járulék jár érted mert fital meg pályakezdö vagy.
2022. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!