Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Normális, ha rosszul érzem...

Normális, ha rosszul érzem magam mert lenéznek a munkahelyemen?

Figyelt kérdés
Egy kutatócsoportban dolgozom, ahol az Msc diploma is csak a "futottak még" kategória a doktorinál kezdődik az ember...Én adminisztratív/pályázatkezelői/pénzügyi területen dolgozom ott (és erről a területről is van Msc-végzettségem). Saját irodát ígértek, de végül csak egy sarkot kaptam egy laborban, és a legócskább asztali gépet, pedig én ülök a legtöbbet a gép előtt és nekem van a legtöbb papírom is. A kutatóknak akik egész nap a laborban vannak vagy be se járnak, saját irodájuk van és nem win 97-el szívnak (ja és nekik engedik a home office-t nekem meg ott kellett ülnöm még a legnagyobb tavaszi lezárások alatt is minden nap, pedig simán tudnám a munkám jelentős részét otthonról végezni). Mindenki a főnökömnek képzeli magát, nem hívtak el ebédelni magukkal, se sehová, utasítgatnak, flegmáznak. Ha netán a laborasszisztens szabin van (neki "csak" Bsc-je van de legalább szakmához kapcsolódik, szóval ő is belém törli a lábát) még az ő dolgait is rám sózzák (mondván mutassa meg mit kell csinálni), pedig egyáltalán nincs ilyen jellegű végzettségem. Ha nincs elég takarítónő evidens,hogy nekem kell felmosni, WC-t pucolni mert ők "A" én meg csak "Manyika" vagyok...A főnök meg adja alájuk a lovat és kb röhög az egészen. Most ez tényleg nem normális vagy én vagyok túl érzékeny?

2020. nov. 2. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális ami nálatok folyik, engem is bántana ez a bánásmód, azt javaslom neked, hogy keress új munkahelyet, ahol megbecsülnek.
2020. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Ne mérd magad a kutatókhoz. Semmi közöd hozzá, hogy ők

milyen géppel, programokkal dolgoznak, végeznek tudományos munkát.



Beszéld meg a főnököddel, hogy a hatékony munkához

megfelelő gépre és programra van szükséged.


Ha adminisztrátori státuszban takarítói feladatokra kényszerítenek,

az törvénytelen.


Lépj ki onnan.

2020. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit kutatnak ezek az IQ-szegény matatók?!
2020. nov. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valóban nem érdekel milyen speckó programokkal dolgoznak a kutatók de amikor még egy szar excel is összeomlik 3 óránként, meg kapom az ívet, miért tart ennyi ideig, meg csúszik szét (mert ugye 100 éves verzió) akkor szerintem jogos a felhábordásom....Sőt még a szakmai beszámolókat is velem íratnák meg, mert szerintük az is a papírmunka. Odab.sznak pár grafikont aztán "oldjam meg" mert a google scholar a barátom....
2020. nov. 2. 18:38
 5/13 A kérdező kommentje:
#3 orvosbiológiai terület
2020. nov. 2. 18:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, valamelyik ex-mta-s kutatóintézet?


Dolgoztam én is ilyenben jópár évvel ezelőtt. De mondjuk abszolút nem ilyen körülmények voltak...

2020. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok mindent megmagyaráz...5 évig dolgoztam orvosokkal, hasonlóképp laborban (szóval nem betegellásban) soha többet. Nekem még csak nem is köszöntek, levegőnek néztek általában. Ezeken a helyeken van az orvos meg a "többi izé".
2020. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 -es nem, de közszféra (intézményt nem írok, ha nem gond). Utálok bejárni, a többiek trécselnek, röhögcsélnek amíg mondjuk megy egy mérés, ha én is bemennék a konyhába már rögtön jön a kérdés, hogy neked nincs dolgod? Őket pl nyaranta meghívja csapatépítésre a csoportvezető a nyaralójába, intéz nekik pályázatból karácsonyi pénzt (illetve velem intézteti) stb, én meg egy k.szbameg-et sem kapok. Amíg nem volt a COVID helyzet mentek külföldi konferenciákra (persze állítsam össze én az anyagot), aztán hallgattam, hogy de jót utaztak és ment a sztorizgatás, hogy csak bezabálni mentek be a konferenciára meg kiragasztották az (általam megszerkesztett anyagot), és leléptek várost nézni...
2020. nov. 2. 18:59
 9/13 anonim ***** válasza:

8: nem is konkrét intézménynevet kérdeztem, érthető, ha nem akarsz beazonosítható lenni. :)


Ha ennyire nem tetszik a helyzet, miért nem váltasz?

Szerintem tuti van lehetőség az ELKH-nál, vagy akár az NKFIH-ban is hasonló munkakörben...

2020. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kerdező. Lepj le innen.

Win97... Jesszus...

2020. nov. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!