Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reggel hattól este hatig...

Reggel hattól este hatig dolgozni?

Figyelt kérdés
Olyan sokszor szembe jön ez a duma, hogy ő reggel hattól, este hatig dolgozik. De ezek az emberek általában olyan fos körülmények között élnek mint állat, hát ha reggel hattól este hatig melózik valaki akkor milliomosnak kéne lennie nem? Vagy rabszolga munkát végeznek 10forint/óráért? Különben is milyen munka az amit 12órán keresztül lehet csinálni? Én a 8-ból is kb 5-öt melózok aktívan nem bírom ki a 8 órát lebzselés nélkül.
2022. szept. 12. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Normál munkahelyen, ha 12 órás műszakokat tolnak, akkor csak max. 4 napot kell dolgozniuk.

Kína az más tészta, ott akár 6 napot is.

2022. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"melózik valaki akkor milliomosnak kéne lennie nem? Vagy rabszolga munkát végeznek 10forint/óráért?"


Egyik se, minimálbér + ilyen, olyan pótlék ha este megy, vagy hétvégén stb.


Gyári munkák simán mennek így, de a vendéglátásban még többet is lehúznak egyben, igaz ott valamennyivel talán több a fizetés.

De pl 12ben van sok vagyonőr is.


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2022. szept. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer dolgoztam így. 5 nap nappal, 5 nap éjszaka, 5 nap szabad. Minőségellenőri munka volt. Az a sz4r hogy 4kor el kellett indulnom reggel, este pedig 7 után értem haza. Nem sok időm volt magamra munkanapokon. Gazdag nem voltam, olyan nettó 180.000 volt a fizum (5 éve). Azért a mai fizetésekhez, árakhoz képest így visszagondolva nem is volt rossz...
2022. szept. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Buszsofőrként nem egyszer dolgoztam így. Heti 3 vagy 4 nap 12-15 óra. Nettó 470k körül volt a fizetés. Az átlagnál jobban lehet élni belőle, de milliomos miért lenne belőle bárki? Az egész országban van kb 10 olyan munkakör, amiben milliókat lehet keresni :D
2022. szept. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

12 órázásnak hívják.

Munka nélkül is kikészíti az embert. De van akinek ezt is muszáj csinálni. Ha enned kellene, te is csinálnád, de más faxával könnyű verni a csalánt, mi?

Én 8 órában dolgozom hivatalosan, de 4.40-kor már kelek, 6.30-ra érek a munkahelyre, fél 4-ig tart a munkaidő hivatalosan, de általában 4-ig húzom az igát, mert középvezető vagyok, tovább kell benn maradnom. Mire hazaérek már háromnegyed 5. Szóval konkrétan én is 12 órát vagyok úton.


Konklúzió...nem, nem vagyok milliomos. Csak valakinek ezt is és így is kell csinálni, kevés pénzért is.


Ja igen, és nem mindenki olyan lusta tohonya, mint te. Valaki tud dolgozni is és a te béredet kitermelni, amíg te "lebzselsz".

2022. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én kiskereskedelemben dolgoztam 9-21-ig,szóval szintén 12 órát.
2022. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én így dolgoztam, ott lehetett választani. 12 - 24 vagy 24 - 48 között. (Első szám a munkaóra, második a pihenőidő.)

De haverom heti 4 napot ügyel, 12-zik, majd 3 napja szabad.

2022. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kórházban dolgozom ugyanígy portásként. 2 nap munka 2 nap szabad.
2022. szept. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
#5 lusta inkább te vagy, hogy nem keresel magadnak egy jobban fizető közelebb lévő állást.
2022. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Azért 12 óra a meló, h viszonylag normális bére legyen az embernek. Egyszerű melók ezek, ahol kevés az órabér ezért az óraszám dobja meg a fizut.
2022. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!