Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi a reális órabér?

Mennyi a reális órabér?

Figyelt kérdés
Belvárosi panzióban mennyi a reális órabér egy szobalánynak? Nem nagyon vagyok tisztában az órabérekkel, régen voltam munkanélküli. :( Debrecen

#órabér #szobalány #több éves tapasztalat
2022. szept. 16. 07:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
3000 forint körül. Ha vállalsz pluszt is, az meg a tiéd.
2022. szept. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Az egy dolog h 2500-3000 alatt kb elhetetlen, de szerintem kb 1500.. foleg videken
2022. szept. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Áh, olyan rossz. 18 éve dolgoztam.

Egyelőre még nem kenyérre kell, 1-2 hónapot tudok "válogatni", plusz több területen van tapasztalatom, de ez az egy hely jelzett vissza eddig még. Pedig nekem is utolsó helyen lenne, de ha nem lesz más?

Én olyan 2000Ft/óra igényre gondoltam. Nettó.

És valóban egy betanított munkásnak is olyan fizetést kellene adni, ami nem éhbér. Csak akkor mire fel kéri mindenki, hogy jelöljek bérigényt, ha úgysem adják meg? De hát ha nekem ez az igényem, hogy megéljek? Plusz nagyon tiszteletre méltó egy takarító is, aki más mocskát, használt gumiját, hányását takarítja. Csak lenézik az emberek. De ha nem lennének, csinálhatná magának. Meg persze más szolgáltató munkája is ugyanannyit érhetne.

2022. szept. 16. 08:14
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2000es nettó fizu, az bruttó havi 480.000 körül van.

No offense, de én még nemigazán hallottam arról, hogy bruttó félmillás, nettó 320as fizuja lenne egy takarítónak, akármennyire is keményen dolgozik.


Szerintem olyan nettó havi 250 az reálisabb fizunak (azaz bruttó kb 375). Az órabérre 1560 körül jön ki.


(heti 40 órát vettem alapul, de igazából ha eltérő munkaóra van, attól még az órabér nem változik.)

2022. szept. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj. Miért nem hallunk ilyet? Ez lenne a normális. A nettó 320-ból, ha fizet egy 120 ezres albérletet vagy törlesztőt, a rezsiárak is magasabbak lettek, tv, internet, telefon, villany, víz, fűtés,biztosítás, autófenntartás vagy bérlet, legyen 100 ezer. És marad 100 ezer amiből egyen, megvegye a háztartáshoz szükséges dolgokat. Ez sem luxus. A boltban ugyanannyiért vásárol, ugyanannyiért tankol. Nem mondhatja, hogy nekem csak nettó 1200 a fizetesem, kaphatnám a 600 forintos kenyeret 300-ért?

Ne értsetek félre, nem kell fél milliót keresni bruttóban egy takarítónak, de normálisan a mai árakhoz viszonyítva miért nem lehet ez a minimum fizetés? Mert a nettó 320-ból félretenni sem lehet.

2022. szept. 16. 09:15
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Mert ha ennyi lenne a minimum fizetés, akkor a kenyér nem 600 lenne, hanem 1200.
2022. szept. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy mi az ember munkája, abból tisztességesen meg kell hogy éljen.


Gáz hogy arról beszélgetünk hogy 320 sok mikor egy tanár max 200 -at ha keres.

Egy év alatt 50% -al nőtt az élelmiszerköltség...

2022. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az igény érthető, hogy meg lehessen gond nélkül élni a fizuból, deee másrészről gondolj arra, hogy az 5 éves képzésidejű mesterdiplomával rendelkező pedagógusok 5 év munkvaviszony után keresnek nettó 200at:D

Párom pedagógus, volt olyan, hogy az iskolában dolgozó takarító többet keresett, mint ő.Így, hogy most már 200at keres, így már nem... szóval képzelheted mennyit keres az az iskolai takarító..


Szóval szerintem egy takarítóank a 250 havi pénz elég jó fizu. A fizetést sajnos nem az alapjn adják, hogy miből lehet megélni, hanem az elvégzendő munkára való jelentkezők mennyisége és végzettsége alapján. MÁrpedig egy takarítónak vagy szobalánynak elég, ha 8 átalánosa van, és szinte bármikor akasztanak ilyen munkára embert.

2022. szept. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez van, mikor tolvajra szavaznak a butak
2022. szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!

Nem a kiadásaidhoz mérik a fizut, ha nem teszik, akkor lehet továbbtanulni.

2022. szept. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!