Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy reagálnátok, ha a munkált...

Hogy reagálnátok, ha a munkáltatótok mostantól nem jelentene be? (Mert több okból sincs rá pénz.) - Bejelentés, de kevesebb fizetés gondolom rosszabb... ha meg elbocsájtanak, még rosszabb... Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva nem is a villany meg gázszámlával van a gond, mert az nem annyira számottevő, de az anyag drágább, és a megrendelések visszaestek, ami együtt már sok...


Vagy elküldök 3 alkalmazottat... vagy kevesebbet fizetek nekik (na jó, ez elméleti opció, gondolom senki sem választaná), vagy mostantól nem jelentem be őket...


Hogy reagálnátok / mit választanátok?


2022. szept. 17. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Felmondás, azonnal. Lényegében onnantól, hogy nem vagyok bejelentve, gyakorlatilag akármit megtehetne a munkáltató velem következmények nélkül, hisz semmilyen módon nem tudnám érvényesíteni a jogaimat, ha egyszercsak nem fizetne többet.
2022. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Küldj el embereket, az a legtisztább. Esetleg kérdezd meg őket, hogy valaki szeretne-e részmunkaidőt.
2022. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Na minket (engem se...) erről nem kérdeztek meg.


Idén márciusban a főnök gondolt egyet senkinek se szólt, és MINDENKIT mind a 20+ alkalmazottat kijelentett. Szólni senkinek sem szólt.

Az ügyfélkapu világában persze pár hét alatt lebukott.

A cég dolgozónak egy része úgy reagálta ezt le hogy elhúzott.

Van aki perelt (a perek hónapok alatt még az 1. tárgyalási szakaszig sem jutottak el...)


Van aki azóta is ott van bejelentetlenül kvázi fekete melósként.

2022. szept. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"ha egyszercsak nem fizetne többet"

Erről szó sincs, mert egyrészt korrektül közölném velük, hogy ez van, másrészt a fizetést minden nap a nap végén készpénzben megkapnák.

2022. szept. 17. 12:17
 5/17 A kérdező kommentje:

"Felmondás, azonnal"

Komoly? Azért az megvan, hogy milyen a gazdasági helyzet, tényleg valaki felmondana most a munkahelyén? Várhatóan a következő pár hétben bezárnak a szállodák, éttermek, és sok önkormányzati intézmény mint múzeum, színház, stb. elég komoly munkanélküliségre lehet számítani...

2022. szept. 17. 12:24
 6/17 Katona Dius ***** válasza:
51%
Esetleg B verzió. Aki beleegyezik,annak egyszerűsített bejelentett munkaviszony. Legális,mert be lenne jelentve,hivatalos lenne,kevess a járulékod. Megvannak a korlátozásai. Egyeztess a konyvelőddel. Átmeneti megoldásnak járható lehet.
2022. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Komoly?"

Komoly. Ha nem a legegyszerűbb is lenne munkát találni, az még mindig jobb, mint potenciálisan ingyen dolgozni. Mert lehet hogy azt mondod hogy dehogynem, te rendesen kifizetsz mindenkit, de gondolom az sem volt tervnen hogy bárkit is feketén foglalkoztatsz, most mégis ez a helyzet. Mi lesz ha még visszább esnek a megrendelések, és még drágább lesz az anyag? Nekem mint dolgozónak, ha feketén vagyok ott, semmi garanciám nincs rá hogy nem én szívok elsőnek, ha még rosszabbra fordul a helyzet, legfeljebb a te szavad. Ahhoz meg nagyon bizalmas kapcsolatban kéne legyünk hogy az érjen annyit, mint egy szerződés.

2022. szept. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Felmondás azonnal.


Igen. Komoly. Munkaerőhiány van. Bekopogtatok a szomszéd céghez és kb felvettek. Nálunk már interjú sincs.. tud írni, meg olvasni a jelentkező, akkor már fel is vették az embert. Amikor én idekerültem, nekem 1 órás excel tesztet kellett töltenem ugyanarra a pozícióra.

2022. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Te lettél az igazgató az alapítványi iskolában?
2022. szept. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mennék máshova mert így semmi garancia, hogy hó végén megkapom a fizum.
2022. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!