Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy cégnek a legszegényebb...

Egy cégnek a legszegényebb alkalmazottait, minimálbéreseit nem kéne kisegítenie ezekben az időkben rendkívüli emeléssel, egyszeri juttatásokkal, rezsitámogatással, bármivel?

Figyelt kérdés
Tiszta röhej hogy a majdnem milliót kereső közép és felsővezetőt rezsitámogatást kapnak, meg inflációs bérkorrekciót, aki meg 133 nettót visz haza, az meg semmit?
2022. szept. 20. 09:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

"Akkor mi visz előre? A minimálbéren tartás? A szegénységbe taszítás?"

. Ha már minősítgetsz unalmadban: az, hogy hatékonyan működjék a vállalat.

Ha pl. egy vezető négyszer, ötször annyit keres, mint egy alkalamzott, akkor gyanús, hogy a pénzszórás megy, és nem tudnak mit kezdeni a fluktuációval majd.

De ha most csak hirtelen mindenkinek a vezetőkhöz emeljük a bérüket, csak azért, hogy jófejek legyünk, az veszélyeztetheti a vállalat jövőjét, és könnyen lehet, hogy rövid időn belül senkinek sem lesz munkája. Ehelyett midenkinek ténylegesen annyit kell adni, amennyit a munkája ma és a jövőben ér.

2022. szept. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
21%

" Ehelyett midenkinek ténylegesen annyit kell adni, amennyit a munkája ma és a jövőben ér."


És azt KI DÖNTI EL? Majd tán TE? Vagy a főnök? Vagy ki dönti el hogy XY csak bruttó 200 és egy forinttal se több?


(De ha állam bácsi emel, akkor érdekes módon XY munkéja is egyből többet ár majd)


"Ha pl. egy vezető négyszer, ötször annyit keres, mint egy alkalamzott,"


AZ én főnököm (a csúcs) az 2 MILLIÓ felett visz haza /hó. ez NETTÓ!!

Én 350 bruttót kapok. De bőven vannak itt akik alattam keresnek.


Akkor itt nálunk mi is megy?

2022. szept. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
72%
Engem például miért nem tudott még senki "szegénységbe taszítani"?
2022. szept. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
31%

"Engem például miért nem tudott még senki "szegénységbe taszítani"?"


nem tudom, itt a gyk tele van szuperokos mindentudó recskajanikkal, te is egy lehetsz közülük. messziről jött ember, 300 alatt fel se kelek és tsai.

2022. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"És azt KI DÖNTI EL? Majd tán TE? Vagy a főnök? Vagy ki dönti el hogy XY csak bruttó 200 és egy forinttal se több?"

. Egy szó: mikroökonómia. Illetve az üzleti terv pénzügyi része.

Erre vannak objektív eszközök.

2022. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
33%

"Erre vannak objektív eszközök."


Világos. és a 2 milliós főnök is "ojjektívve" lett lemérve? Vagy azért mert valakinek a valakije? Hm?



" Illetve az üzleti terv pénzügyi része."


És ÉN mint alkalmazott azt LÁTHATOM? Ellenőrizhetem? Átszámolhatom?

Hm?


Mert ha igen OKÉ de ha NEM akkor honnan tudjam reális-e, stimmel-e stb hM?


Várom a választ.

2022. szept. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

"Világos. és a 2 milliós főnök is "ojjektívve" lett lemérve? Vagy azért mert valakinek a valakije? Hm?"

. Jó, azért ismerd be, hogy ez már a szánalmas vergődés kategória. Úgy próbálod beállítani, mintha én bárhol is a igazolást próbálnék nyújtani arra, hogy miért van a vezetőknek kiúgró fizetésük, holott nem hogy ilyet nem írtam, éppen az ellenkezőjére utaltam sok helyen.


"És ÉN mint alkalmazott azt LÁTHATOM? Ellenőrizhetem? Átszámolhatom?"

. Elvileg nem titok. Más kérdés, mennyire naprakész, mert nyilván kevesen számoltak előre Coviddal és háborúval.

(Na már látom előre, hogy erre milyen megjegyzések jönnek...)

A számvizeli mérleg szintén ellenőrizhető.


Más kérdés, hogy ha Te úgy gondolod, képes volnál egy üzlleti tervet ellenőrizni, egyszerűbb lenne saját céget alapítanod, és megmutatni, hogyan kellene ezt csinálni.


"Hm?"

. Hm.


Egyébként jöhetnek még kérdések (válaszok már nem biztos, hogy lesznek), de én nem tudok a frusztrációdon segíteni.

2022. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

A cég nem köteles a béren felül támogatni a minimálbéres alkalmazottait. Egy cég nem jótékonysági intézmény.


Középvezető és felsővezető nélkül a cég lehúzná a rolót míg a minimálbérest könnyen lehet pótolni.

2022. szept. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
27%
Ausztriában érdekes módon a 2000 eurós bérek nem jelentenek gondot. És ott se magasabbrak az árak, mint itt. Akkor hogy is van ez? 🤔
2022. szept. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18%
Minimálbérből ugyan nem, de havi nettó 200-250000 Ft-ból már szépen meglehet élni
2022. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!