Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni?

Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Átnéztem a papírokat, és valami nem stimmel.



Tehát: A cégnél mindig 10-én van fizetés. Junius 10-én pénteken megkaptam a májusi béremet 122.000 forintot. Junius 11 Szombat, Junius 12 Vasárnap. Itt nem mentem dolgozni (hétvégén nem kellett) Junius 13-án mentem dolgozni (Hétfő) egészen Junius 30-ig. Akkor volt a balesetem. Viszont 30-án még mentem, mert a baleset esti órákba volt.



Kb 2,5 hétről van szó. Kb nettó 75.000-80.000 forintról. (A 2,5 hétbe nem számoltam bele a hétvégét, mert az nem munkanap) tehát a 2,5 hét az hétfőtől péntekig van. Hétvége nincs benne a 2,5 hétbe.



Tehát junius 30-a után már nem dolgoztam. A kérdés az, hol van a Junius 13-tól egészen Junius 30-ig a bérem amiért megdolgoztam? (Itt 2,5 hét munkanapról van szó).



Kb: 80.000 forint.



Nekem van egy sejtésem.... Szeretnék ennek is utána járni. Én a bérszámfejtőre gyanakszom hogy az adataimal visszaélt.



Utaláskor az én nevem szerepelt az én adataim, a számlaszámot meg a sajátját adta meg. Igy elutalta a béremet a saját számlájára és az én pénzemből élt. Nem tudom hogy megy egy cégnél az utalás, de tuti nem úgy hogy fogja 10-én a számlájáról utalgassa a munkavállalóknak a pénzt. Gondolom van valami papír ,,mirl lap" szerű dolog amit kitölt a munkavállaló adataival a bérszámfejtő és leadja a NAV felé. Ők meg utána néznek és lássák hogy Xy-nek jogosan utalta a pénzt a cég. Innentől kezdve senki nem néz utána. Gyanúm hogy a bérszámfejtő az én adataimat felhasználva a lapra a saját számlaszámát írta, tehát nem az ennyémet. Lehet a cég nem is tudott róla.



Tehát elindítsa jogosan az utalást úgy téve mint ha nekem utalna (jogosan mert úgye a bér az jár) és a kifizetéshez a saját számlaszámát adja. Az én nevem meg rajta van. Ki néz utána? Ki tudja hogy akinek utaltak kinek a számlaszáma? Senki. Mindenki abba a tudatba él hogy a munkavállaló számlaszáma szerepel.



Közbe másé viszont az én adataimal és nevemmel.



Az alábbiakat kéne kivizsgáltatni,utána járni:



Történt - e Julius 10-e előtt vagy Julius 10-én ,,munkavállaló bér" kifizetés címen utalás?



Ha igen kinek a nevére, és miért? Mert ugye kb 80.000 ezret köztudott hogy nem kap ott egyetlen egy munkavállaló (feltéve ha nem járt ugy mint én) de ő neki kifizették. Mert pl kirúgták időközbe és ennyi bér jár neki mert nincs ki a teljes hónapja. Illetve az is tény hogy 10-én kapnak utalást, de nem félhavit pl 80.000 forintot. Mert kb ennyi járt volna nekem.



Kinek a számlaszámára?



Gyanúm hogy a bérszámfejtő a saját béremet a saját számlájára utalta át az én nevemmel és adataimmal.



Ez egy gyanú.



De van bent lógika.



Utána akarok ennek nézni, mert ez ha igaz akkor a ,,sikkasztás" szó itt megállja a helyét. ,,csalás" gyanúja.



Gyanús volt nekem amikor behívott aláírni a közös felmondást ,,full vörös volt" a bérszámfejtő. Mindenesetre a felvetésem nem zárja ki ezeket a gyanúkat. Arra kérném ügyvéd úr, nézzen utána (ne legyen igazam) de a megérzésem nem szokott csalni. Talán most csalni fog.



Köszönöm



2022. szept. 20. 18:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést ügyvédnek írtam ide bemásoltam mert itt is kérnék tanácsot véleményt.
2022. szept. 20. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy maganak utalta el a berszamfejto a fizetesedet, masrol lesz itt szo. Egyebkent nem ket es fel heti fizetes jarna neked, hanem teljes havi. Az egy dolog, hogy a cegek altalaban 10en utalnak, de az elszamolasi idoszak a honap elso napjatol az utolsoig tart. Junius 10en te a majus 1-tol majus 31-ig ledolgozott munkadert kapsz bert. Szoval egyszeruen nem utaltak el neked a bered. Milyen munkahely volt ez egyebkent?
2022. szept. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De nekem nem volt ki a teljes hónapom.
2022. szept. 20. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Miert ne lett volna ki? Junius 1-30ig dolgoztal, nem?
2022. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet. De a kérdés most az hogy kiderítsem elutalták e másnak.
2022. szept. 20. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:

Bérszámfejtő vagyok. Ez amire te gondolsz szerintem a legkevésbé valószínű. Persze ki tudja, a lehetőség alapvetően valóban adott, tehát beírhatnám a saját számlaszámomat, de hidd el, ezt egyrészt nem egy 100 ezres utalásnál tenném, másrészt meg nyilvánvaló nyoma marad.

Először is nézd át a számlatörténetedet, hogy biztos legyél benne, hogy nem utaltak semmit. Ne csak akkor amikorra vártad, hanem előtte/utána.

Ha semmi, akkor hívd fel a bérszámfejtést. Ők is emberek és hibázhatnak, lehet hogy valaki elrontott valamit, stb.

Ha állításuk szerint kiment az utalás, akkor kérj rá valamilyen bizonyítékot, amin látszik a számlaszám is. Kis cégeknél utalhatnak egyesével, akkor látszik a kivonaton. Nagy cégeknél fájlos utalás van, akkor a kivonaton nem szerepel egyesével minden utalás, hanem van mellé egy külön nyilvántartás.

Ha nem reagálnak, akkor lengesd be hogy fizetési meghagyást fogsz küldeni. Nekik egyébként tudniuk kell igazolniuk hogy kiment a pénz, és hogy neked ment ki, ha perelsz akkor ezt kéri előszőr a bíróság is. De nem hiszem hogy idáig kellene hogy fajuljon a dolog, hacsak nem valami nagyon link cég.

A te szempontodból egyébként irreleváns, hogy kiment-e másnak. Az csak annyiból számít, hogy ha kiment másnak, akkor a könyvelés nem szúrná ki hogy eltérés van. De mondjuk van ahol link a könyvelés és semmit nem vesznek észre vagy csak hónapokkal később, szóval benne van a pakliban hogy nem ment ki egyáltalán.

A NAV-nak hiszed vagy sem, semmi rálátása nincs erre. A "bevallás"-nak az a lényege, hogy bevalljuk az adatokat, de amíg nincs ellenőrzés, addig ezeket nem kell bizonyítanunk (természetesen amennyiben ellenőrzés keretében kérik, akkor meg kell hogy legyen). Illetve a bevallásban egy csomó minden nem is szerepel, pl a végrehajtói levonások, sem a nettó, sem a bérfizetés ideje és módja.

2022. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van, hogy elrontják.

Bérszámfejtést kérd, hogy az átutalás bizonylatát mutassák meg.

Elektronikusan le tudják kérdezni.

Ha az nincs meg vagy nem stimmel akkor pótolniuk kell az utalást.

2022. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hol dolgozol te havi 122 ezeré?
2022. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#6 nem utaltak megnéztem a számla történetet.
2022. szept. 21. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!