Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közjegyzőnél, közjegyző által...

Közjegyzőnél, közjegyző által kezdeményezett fizetési meghagyásra későn reagáltam, hogyan mentsem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy vállalkozásom a vállalkozásom ellen, közjegyző által be adtak egy , egyébként jogtalan követelés igényt. Megjegyzem a követelés jogtalan , azaz hajlandó lennék akár Bíróságra is menni a követelés jogosságának/jogtalanságának tisztázása véget.

Erre a fizetési meghagyásra volt 15 napos fellebbezési határidőm,

DE ! az ünnepek miatt kiment a fejemből ez az ügy és lejárt a 15 napos fellebbezhetőségi határidőm !

Mit lehet ilyenkor tenni, menteni!?

Mit javasoltok ?

Hogyan mentsem a szituációt, mert elvileg jogerőre emelkedett a fizetési meghagyás és behajthatóvá vált az egyébként szerintem jogtalan követelés!?



#Közjegyzői fizetési meghagyás, fellebbezési határidő elmulasztása mit lehet tenni jogtalan követelés
2022. jan. 6. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mekkora összeg, mennyi idővel lépted túl, közjegyzőt kérdezz meg te is :)
2022. jan. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

7 nappal léptem túl az elmulasztott fellebbezési határidőt !

Az követelt összeg, 450. ezer Ft.

2022. jan. 6. 23:31
 3/5 anonim válasza:
80%
Ha nem primer végrehajtói kézbesítéssel történt az fmh kézbesítése, a végrehajtható okirat kézbesítését követően 15 napon belül rendkívüli ellentmondással élhetsz az fmh ellen.
2022. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Előző válaszhoz, mert kifelejtettem: csak kézbesítési fikció esetén élhetsz ezzel a lehetőséggel.
2022. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mikor vetted át? mert ítélkezési szünet volt és az nem számít a határidőbe, élhetsz igazolási kérelemmel, ezt méltányosan szokták elbírálni a közjegyzők, ilyenkor az elmulasztott cselekményt s pótolnod kell, tehát az ellentmondást.
2022. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!