Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy cég csal egy adott...

Ha egy cég csal egy adott munkavállaló bejelentésével akkor ez egy olyan red flag hogy akkor is érdemes otthagyni a helyet ha én (egyelőre) nme is vagyok érintett?

Figyelt kérdés

Amit 1 emberrel megtett, megteszi mással is.

Ma ezzel holnap azzal, holnapután akár velem.


Innen érdemes lépni? Noha engem eddig semmi bántódás nem ért, de ahol ilyen megtörténhet az eleve egy simlis hely jobb lelépni mielőtt én szívom meg?


2022. szept. 21. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Ehhez tudni kéne a körülményeket. Lehet, hogy egy esetben csak hibáztak.
2022. szept. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

". Lehet, hogy egy esetben csak hibáztak."


hibázta, ugyan...

annyit tudni hogy felvettek egy ipsét januárban bejelentették, majd 1 hónapra rá egyszerűen kijelentették és neki nem is szóltak.

és júniusbna jött rá a csóka egy nav-os levélből (TB tartozásról) hogy papíron ő nem is dolgozik sehol...

ez történt.


Tévedés egy 12 főt foglalkoztató cégnél? ugyan. Járulékcsalás, feketemunka.

2022. szept. 21. 09:12
 3/17 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan red flag.
2022. szept. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

de olyat is hallottam (évekkel ezelőtti sztori még én itt se voltam így nem tudom igaz-e) hogy egy másik csóka 9 hónapot dolgozott itt, áruhitelt akartz felvenni és akkor borult ki a bili hogy 1 napra sem volt bejelentve.


és szerződés bérlap minden volt!

2022. szept. 21. 09:20
 5/17 anonim ***** válasza:

"áruhitelt akartz felvenni és akkor borult ki a bili hogy 1 napra sem volt bejelentve"

. És ez esetben hogy derült ki? Áruhitelnél a NAV-nál érdeklődnek, van-e tartozás?

2022. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"És ez esetben hogy derült ki? Áruhitelnél a NAV-nál érdeklődnek, van-e tartozás?"


nem. úgy hogy keresetigazoló lapot kért a cégtől, de húzták halasztották nem adták ki, 10x kérte akkor is majd majd..

És az ipse bement a NAVhoz és lekérte az adatait. És kiderült a munkahelyének nyoma sincs, hogy 1 napra is bejelentette volna.

így szól a sztori.

2022. szept. 21. 09:25
 7/17 anonim ***** válasza:

Háááááááát igen, erősen elgondolkodnék milyen hely ez. És ezt a felmondásnál meg is mondanám, hogy azt látom simliskednek én meg nem akarok ennek áldozata lenni.


De az is igaz, hogy bizonyos esetekben a TB bejelentés be tud akadni. Én nemrég váltottam pozíciót cégen belül és a két pozi között volt 4 nap. A HR azt tanácsolta, hogy vegyem ki szabinak. Megoldható, hogy sima fizetetlen szabira tesznek, de abban az esetben ezt le kell jelenteniük a TB felé, viszont mivel nagyon rövid periódusról van szóval mire a rendszerbe kerül, hogy nincs fizetve a TB-m, már újra dolgozom, és ilyen esetben fordult már elő, hogy hiába jelentették le, hogy újra fizetve van az illető, ez az állami hivatalban már nem lett feldolgozva és problémás utánajárás lett belőle, hogy kibogozzák.


Én nem állítom, hogy ez elfogadható, de még azt sem, hogy nem csak az én HR-em volt lusta:D

De ha mégis létezik ilyen, akkor AKÁR ez is okozhatja a dolgot BIZONYOS esetekben.


Persze ha egy 12 fős cégnél több ilyen eset is van, az több, mint gyanús.

2022. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7: ja, én kb. fél évig nem voltam bejelentve az első munkahelyemen, de nem is tudtam rólam. Utána kétszer szóltam, mire megoldották, mert az egészségügyi ellátásom volt veszélyben


Mindezt közalkalmazottként.

2022. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Közalkalmazottként, nice!

Pedig az állam azért nem szokott ilyennel cselezni hisz csak saját magát tudja kicselezni vele:D

Viszont dolgok intézésében kimondottan lassú és töketlen...

2022. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Nagyon remélem, hogy hírt kapok majd a temetésedről, mert ott én bizony táncolni fogok.
2022. szept. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!