Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munkavállaló bejelenté...

Alkalmi munkavállaló bejelentése EFO applikáción?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalót bejelentettem EFO applikáción keresztül, ekkor megadtam a ta jszámát és az adóazonosító jelét. A többi adatát (anyja neve, születési ideje, adóazonosító, taj szám ...) sajnos elhagytam, és nem hajlandó megadni. Ügyfélkapun eBEV menüpontban nem található meg az a dokumentum amin megtörtént a bejelentés. De ügyfélkapun kaptam visszaigazoló levelet, hogy megkapták és feldolgozásra vár a EFO-s bejelentésem.

2014. 11. 10 -ig ezen adatokat szolgáltatni kell a NAV felé (könyvelőn át), de nincsenek meg. Mi a teendő ilyenkor?

Minden segítséget nagyon szépen köszönök!



2014. nov. 4. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén csak a családi és utónév, az adóazonosító jel, illetve a TAJ szám kell mind a bejelentésnél, mind a bevallásnál. Születési ideje, anyja neve, egyéb különleges adatok nem kellenek.

Ellenben a beküldött bejelentésnek mindenképp szerepelnie kellene az eBev-en, elektronikus bejelentésnek számít, 14T1042E nyomtatványon. A mobilon is szerepelnie kell az előzményekben, a nevét, adóazonosító jelét és TAJ számát ki tudod nyerni mindenképp.

2014. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az EFO applikációban a bejelentéskor az egyedi bejelentés menüpontot használtam. ekkor megadtam a nevet taj számot adoazonosítot. Munkavállalóként nem mentettem el külön.

Így mikor az eddigi bejelentések menüpontra lépek csak a munkavállaló neve van ott egyéb adat nincs.

2014. nov. 4. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!