Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen szakmát érdemes választ...

Milyen szakmát érdemes választani nőként?

Figyelt kérdés

Huszonéves nő vagyok. Sajnos úgy áll a dolog hogy a munkahelyem valószínűleg nemsokára meg fog szűnni.


És bár nagyon szeretem a szakmamat de azzal nem sok lehetőségem van és valószínűleg nem tudok vele elhelyezkedni.


De ötletem sincs hogy ha tanulnek akkor mit lenne érdemes amivel nőként könnyedén el is tudnék helyezkedni, vagy legalább kicsit több lehetőség van vele. Vállalkozás nem igazán játszik mert nincs kezdő tőke, örülök ha egy képzést ki tudok fizetni.


2022. szept. 27. 08:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Nöként ugyanolyan területek állnak nyitva elötted, mint egy férfi elött - mivel tanulni akarsz valamit, ezért felteheöen nem a férfi/fizikai területeket akarod megcélozni. KÖmüves meg hasonlók kiesnek, a többinél meg lényegtelen, hogy nö vagy. Legyen elég eszed meg szorgalmad, és azt kezdesz, amit akarsz.
2022. szept. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Mi a mostani szakmád?
2022. szept. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

#2 pont az ilyen kőműves kommentek miatt emeltem ki hogy nő.


#3 fizioterápiás asszisztens

2022. szept. 27. 08:33
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Kovács.
2022. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj meg ukránul és menj el tolmácsnak.
2022. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
4-es vagyok. Először is mihez van kedved ? Mi áll közel hozzád? Mi az amit szeretetből, hivatásként tudnál csinálni? Milyen típusú munkát szeretnél? Ülőt? Jövő- menőt? Emberekkel foglalkozót?
2022. szept. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6 őszintén szólva egyre inkább azt érzem hogy másodlagos számomra mit elveznek, mihez lenne kedvem.


A mostani szakmamat szeretem, de nem tudok vele elhelyezkedni mivel a rezsivel kinyirták a fürdőket.


Így most számomra a legfontosabb szempont a biztonság. Hogy legyen egy piacképes szakmám amivel ha elhelyezkedek nem kell rettegnem hogy mikor csődölünk be.

2022. szept. 27. 10:27
 8/19 A kérdező kommentje:
Aki meg nem tud értelmes kommentet írni nem értem minek fárad vele.
2022. szept. 27. 10:28
 9/19 anonim ***** válasza:

"őszintén szólva egyre inkább azt érzem hogy másodlagos számomra mit elveznek, mihez lenne kedvem."

. Szerintem ez nem életképes hozzáállás hosszútávon.


De azt sem értem, miért releváns, hogy nő vagy. Én elsősorban más egészségügyi szakmát javasolnék, mivel azt talán gyorsabban elvégzed a meglévő képesítésed alapján.

De ha mindegy, akkor tanulj IT területen.

2022. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9 de, sajnos úgy kell gondolkoznom hogy mi az ami biztos jövedelem és nem úgy hogy mihez lenne kedvem. Mert hiába imadnam pl a kutyakozmetikat azzal nem lehet alkalmazottként elhelyezkedni, vállalkozásra pedig nincs pénzem.


Azért releváns hogy nő vagyok mert így nyilván kiesnek a kőműves és társai szakmák ahogy ezt már fentebb is írtam.

2022. szept. 27. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!