Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minap beadtam a felmondásomat...

Minap beadtam a felmondásomat a munkahelyemen,közös megegyezéssel,amit el is fogadtak. A főnök azt mondta rendben,majd a kollégák elkészítik a papírokat és értesítenek,ha bemehetek leszámolni. Közben lebetegedtem. Ilyenkor meddíg számítok állományba?

Figyelt kérdés
Arra irányul a kérdésem,hogy köteles-e még a cégem a felmondási kérelmem után táppénzt fizetni a szerződésbontásig,vagy a (kérelem a munkaviszony közös megszüntetésére) ezalól már mentesül? Remélem érthetően tudtam leírni.

2022. szept. 28. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a munkaviszony fennáll (a felmondási idö alatt), hacsak nincs más a megegyezésben
2022. szept. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felmondási idő alatt is lehetsz betegállományba és adig lehetsz ebbe ameddig a cégnél dolgozol papíron. Ha van időarányosan szabadságod azt is kifogják veled vetetni de ha megvan pontosan mikor szűnik meg a munkaviszonyod és addig maradsz táppénzen akkor kifogják fizetni.
2022. szept. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Nálam hasonló helyzetben, kényszerítés merült fel, mikor közössel akartak elküldeni. Aztán kérdezte az egyik főnök a HR-est, aki a felmondásomat akart, hogy elkapjuk őt (engem)? Mintha egy állatról beszéltek volna.
2022. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
*akarta
2022. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ott elakadtam, hogy beadtad a felmondásodat közös megegyezéssel. Ilyen nincs. Vagy beadtad a felmondásodat (amit ők nyilván tudomásul vettek), vagy közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyod. Egyszerre a kettő nem lehet.
2022. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam,hogy félreérthető. Bocsánat. Én pontosan azt írtam,hogy a munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel. Alá a tárgy részben pedig azt,hogy kérelmezem a közös megegyezéssel való megszüntetést. Választ nem kaptam,csak a kisfőnököm annyit mondott,hogy ezt továbbítja és majd keresnek az illetékes kollégák,
2022. szept. 28. 19:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt írod:

"Minap beadtam a felmondásomat a munkahelyemen"

A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, nem kell a másik fél beleegyezése. A felmondás közlését követő napon (írásban történő átadás napja) elindul a felmondási időd.


"...közös megegyezéssel,amit el is fogadtak."

Most akkor közös megegyezés lesz, vagy felmondás volt? Nem mindegy.

A közös megegyezésbe maximum belemennek, és írásba fektetik, amit Te nyilván csak akkor írsz alá, ha valóban az áll benne, amiben közösen megegyeztetek.


"A főnök azt mondta rendben,majd a kollégák elkészítik a papírokat és értesítenek,ha bemehetek leszámolni."

Ezt sem nagyon értem. Egyenlőre nincs felmondás, nincs írásba fektetett közös megegyezés, akkor mégis ki és honnan tudná, hogy mikor szűnik meg a munkaviszonyod, tehát mikor "mehetsz be leszámolni"??


Jelenleg ez a helyzet jogilag:


Felmondást nem adtál be, közös megegyzés nem született, tehát a munkaviszonyod továbbra is fennáll, mintha mi sem történt volna. Egyszerűen csak jelezted írásban a munkáltató felé, hogy szeretnél megegyezni vele a munkaviszonyod megszüntetését illetően. Ez még nem történt meg.


Nem lehet az, hogy a munkáltató félreértette és a közös megegyezésre törekvő, írásba adott "kérelmedet" felmondásnak értelmezi?


Egyébként mindentől függetlenül keresőképtelen állomány után ellátásra addig vagy jogosult, amíg a munkaviszonyod fennáll.

2022. szept. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Közben pontosítottam,a hozzászólásod elötti hozzászólásomban. Megoldódott,igen addíg munkaviszonyban voltam,amíg le nem adtam mindent.
2022. okt. 1. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!