Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék beilleszkedni...

Hogyan tudnék beilleszkedni jobban?Tippre és tanácsra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Eddig munakás emberekkel dolgoztam,megvolt szokva a lazaság,poénkodás és az ,hogy piszkosak lettünk 8 óra munka után(ilyen a fémipar).Nos kaptam egy lehetőséget egy cégtől,ahol eddig is dolgoztam(kiemelt a tulajdonos) és az irodára kerültem.Raktározással,könyveléssel,belső vállati programokat kezelek,excel,jegyzőkönyveket írok,interjúztatok és ehhez hasonló dolgokat csinálok.Szóval nagy része a munkámnak irodai munka.Ezzel nincs is baj.Viszont a kollégák másak,HR-es,pénzügyes egyszóval ha fogalmazhatnék az "elitek".Szóval egy teljesen más környezetbe kerültem,ami számomra idegen.Jó csapat egyébként,nincs rájuk panaszom.Ugye nekem "munkás" nadrágban kell lenni,1 folt volt rajta(tiszta a ruhám),már szóltak,hogy cseréljem le(nyílván normálisan lett közölve és ezzel nincs is baj).Amitől kifeszülök az a kajálás.Én álltalában teljeskiörlésű dolgokat vittem kajálni minden munkahelyemre.Nos nyílván ők főtt ételt (kb mint egy étteremben készült étel) hoznak,kés-villa társaságában.Eddig már 2x szóltak,miért nem hozok főtt ételt(nem tudok főzni,nincs feleségem,barátnőm).Itthon yt segítségével elkészítem,de munkahelyen elvagyok a kis szendvicsemmel+ zöldséggel.Szóval teljesen más világ az egész.Fuh ha a nagydolgomat végezném a wc-n mi lenne.Egyébként második hete dolgozom itt,de a megszokott dolgaimat nem tudom elengedni.Én egy egyszerű falusi emberke vagyok,nem tudom az "elitet" kezelni.Nyílván elvárják valamilyen szinten,hogy olyan legyek.Szerintem értitek mi a bökkenő.Váltani nem fogok munkahelyet, egyszerű ember szeretnék lenni,aki eddig is voltam és végezni a munkám.A szabályokat betartom,retkesen nem megyek dolgozni,udvariass vagyok a hölgyekkel.

Tanácsot/tippet bármit szívesen fogadok.

Nem panaszkodni akarok ezzel,csupán egy teljesen más világ az egész és nem tudom normálisan kezelni.Hétvégén beszélek egy mérnök ismerősömmel,mert sok-sok évvel ezelőtt ő is hasonló cipőben járt,hátha tud tanácsot adni,de addig még van pár nap.


2022. okt. 17. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Irodában miért KELL munkásnadrágban lenned?
2022. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert többféle feladatot látok el.Raktárt is én kezelem,ezért vagyok "munkásnadrágban".Nyílván farmerben is végezhetném,de ezt kell hordanom.Alig vehető észre,hogy abban vagyok.
2022. okt. 17. 20:56
 3/8 A kérdező kommentje:
Unokatesóm műszakvezető,mégis "munkásöltözetben" van és irodán dolgozik.Lehetne a kérdésemre választ adni?Nyílván egyesek furcsálják ezt,de ezen nem tudok változtatni.
2022. okt. 17. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Túlgondolod ezeket a dolgokat.
2022. okt. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A wc-s képzelődés is ezt támasztja alá.
2022. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elit és az elitnek látszani akarás között nagy a különbség. Semmi közük az elithez, ők többek között a parlamentben bohóckodnak.


Azt tudod tenni, hogy sima embernek nézed őket és magadat nem nézed le. Kiállsz azért amilyen vagy, hisz nem ártasz senkinek. A te dolgod mit eszel, milyen kaját viszel, mit veszel fel, kvára semmi közük hozzá. A munkát végzed becsületesen, normális vagy másokkal, ennél több nem kell.


Nincs közük hozzád és hogy mit csinálsz. Ha kérdeznek valamit, normálisan elmondod miért és kész, nem kell túlagyalni.

2022. okt. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen túlgondolom kicsit,de nem képzelődöm.Egyszerűen más környezet és ez tesz feszültté.A wc-s dolgot poénnak szántam.

Amit az egészből kiakarok hozni az lenne,hogy a nyavajába illeszkedjek be ?Munkás emberke hirtelen irodai környezetbe kerül és ezt nehezen kezeli.

2022. okt. 17. 21:19
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 6-os!Ezt a tanácsot megfogadom és igazad van.
2022. okt. 17. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!