Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerződés nélkül érvényesen...

Szerződés nélkül érvényesen dolgozok?

Figyelt kérdés
Van egy munkahelyem. Próbaidő alatt kaptam egy tájékoztatót amin vannak különböző adatok. Pl fizetésnap, munkaidő, munkába lépés napja, szabadnapok, meg, hogy ilyen meg olyan paragrafusok vonatkoznak a szabadnapok számára meg a felmondási időre. De a dokumentum így kezdődik: ,,A 2022.07.18 napon létrejött munkaszerződés alapján a munkaszerződés hatályba lépésétől számított 15 napon belül a ...Kft. tájékoztat a következőkről:" De ezenkívül egy munkáltatói igazolást kaptam csak. Ez rendes munkaszerződésnek számít? Kötelezhetnek a 30 nap felmondási időre? Elvileg közben letelt a próbaidőm, de azóta semmilyen egyéb papírt nem kaptam.

2022. okt. 17. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Azt írtad létrejött a munkaszerződés.

Akkor van szerződésed, kérd el, nézd meg.

Ha letelt a próbaidő akkor 30 nap, ha nem tekintenek el tőle.

2022. okt. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szóval van munkaszerződésed, az abban írt később tájékoztatnak dolog meg lehet szóban is, nem baj, ha nem kaptál valami papírt. Próbaidő letelte után se kell kapnod. Elég, ha az elején aláírjátok a szerződést és onnantól az érvényes.
2022. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állami cégnél is van próbaidő ami alatt nem adnak rendes szerződést, de teljesen hivatalos, adó stb megy. A fekete munkát meg észreveszed, mivel akkor nyugdíjad meg tbd se lesz.
2022. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi ez valami állami kórház?
2022. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
próbaidő alatt nincs felmondási idő, ha csak nem írtál alá ilyet, amúgy meg ahol van is sok esetben elengednek anélkül is.
2022. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezt a 2 papírt kaptam csak. Ez egy maszek borászat. Abban a tudatban voltam, hogy 3 hónapos a próbaidőm ami ma járt le. Ezt a papírt is akkor írtam alá. Ezek szerint ez is munkaszerződésnek számít?

2022. okt. 18. 10:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezeken kívül mást nem kaptam.
2022. okt. 18. 10:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyik sem munkaszerződés. De ha ezek elkészültek, akkor szerződés is kellett, hogy készüljön. Szerintem kérdezz rá. Lehet valami adminisztrációs hiba van a dologban, elkutyulták stb.
2022. okt. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mást ezeken kívül nem írtam alá. Vagy akkor azt nem is kellett aláírnom?
2022. okt. 18. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindent megkaptál, csak a munkaszerződésed nem.

Van egy igazolás, hogy bejelentettek a NAV felé, mint biztosítottat, és a munkaszerződés mellékleteként kezelt egyéb kötelező információkat is biztosították írásban.


Lehet, hogy fel sem tűnt nekik, hogy nem foglalták még írásba a munkaszerződést, és hogy Te azt még nem írtad alá.


Szólj nekik! Ennyi...

2022. okt. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!