Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem vagy elégedett a fizetésed...

Nem vagy elégedett a fizetéseddel, de a munkád a hivatásod. Váltanál területet?

Figyelt kérdés
Tehát van valamilyen végzettséged amit nagyon szeretsz, hivatásként éled meg, de a fizetéssel nagyon nem vagy elégedett, kb hónapról hónapra élsz, nem tudsz se félrerakni se tervezni a jövőre. Viszont úgy érzed, hogy te erre a munkára születtél. Sajnos máshol sem fizetnek többet ebben a munkakörben, tehát ha több pénzt akarsz, akkor nem csak céget kell váltanod, hanem munkakört, munkaterületet, esetleg új szakmát kitanulni. Váltanál területet?

2022. okt. 21. 20:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, váltanék, a pénz is számít
Nem váltanék, ha ez a hivatásom
21 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mégis mi aza munka
2022. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig éri meg.


Én kb területen belül maradtam, csak más szektor, más cég, majd 1,5x annyi a fizu.. de minden napom azóta csak szürke mókus kerék, sokszor nagyon leterhel és nem tudok már mást csinálni otthon, mert fáradt vagyok stb..


Nekem hiányzik a régi helyem, amit ott hagytam nagyrészt szinten a pénz és az elismerés hiánya miatt.


Persze az élet erről szól, hogy sose tudod előre, lehet jobban is jársz, lehet nem, mindig van benne kockázat.


Ha mellékállásban tudsz valamit heti pár órában dolgozni mellette, Az lehetne még esetleg egy köztes megoldás.

2022. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van más, amit szeretnék csinálni helyette és sokkal jobban fizetne, akkor váltanék, de ha nincs, akkor nem, mert nem minden a pénz és nem érné meg, ha sokat keresnék, de utálnám a munkámat.
2022. okt. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem váltanék, - úgy, ahogyan ezt tettem kb. 20 éven keresztül, amíg egy helyben topogtam az illetményemmel.
2022. okt. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Váltottam és most mellékállásban csinálom a régit.
2022. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok más dologtól is függ. Mennyire emberkímélő, mennyire van időm mellette másra? Mennyire nem élek meg belőle?


Mert ha arról van szó, hogy nem egy mérnöki bér, akkor inkább maradnék. Ha konkrétan nem jövök ki belőle egy hónapban és a hónap végére már kölcsön kell kérnem, akkor elkezdenék tanulni mellé valami mást is. Elsősorban határterületeken gondolkodnék vagy hasonló jellegű munkán. Vagy végeznék valami kiegészítő tanfolyamot, amitől kapósabb leszek, ilyesmi.



De ha nem csak a fizetés szar, hanem meg is aláznak meg fenyegetnek, mint pl most a pedagógusokat, akkor egy percig nem gondolkodnék. Hivatás ide vagy oda, ha valamit, ezt velem nem tehetik meg.

2022. okt. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
#tanár ftfy
2022. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha "a fizetéssel nagyon nem vagy elégedett, kb hónapról hónapra élsz, nem tudsz se félrerakni se tervezni a jövőre" és "máshol sem fizetnek többet ebben a munkakörben", akkor hiába "van valamilyen végzettséged amit nagyon szeretsz, hivatásként éled meg és úgy érzed, hogy te erre a munkára születtél, mert ebben a munkában nincs valós perspektíva. Szűkölve lehet csinálni, de nem tudsz benne fejlődni, előre lépni, hogy akarsz így jövőt, pláne családot eltartani?


Amilyen infláció és gazdasági helyzet most van, ha nem növekszik az anyagi helyzeted, akkor csökken, stagnálás nincs, mert az árak napról-napra nőnek.


Megteheted, hogy a mostani munka mellé keresel valami másodállást, vállalkozást, ami kiegészítő bevételt jelent a már meglevő mellett, vagy fokozatosan tudsz váltani, ha a másik elég biztosnak bizonyul.


Akár az is lehetséges, hogy a mostani munkát szorítod le energia és időigényében, pl. ha lehetséges néhány munkanapra összesűríteni, vagy akár szerződést módosítva kisebb óraszámban tovább csinálni és úgy több időd lehet, hogy mellette beleférjen egy másik munka is.


Vagy persze válthatsz úgy is, hogy egyszerűen otthagyod az eddigit és keresel egy másik, jobban fizető munkát.


Lehet akár olyan határterületeket is keresni, ami már más munkakört is érint, de a mostani hivatásodból is van benne valami, ezért nem éled meg akkora változásként.

2022. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!