Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha hozzászokott az ember a...

Ha hozzászokott az ember a jóhoz, onnan kezdve hogyan tud elbírni azzal, ha visszatér egy rosszabb munkához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Diákként sokat dolgoztam a vendéglátásban, utána pedig az élelmiszeriparban, utána volt egy szakmaváltásom az IT-ra. Amit az IT szakma nyújt, sokszor szinte nem is evilági, ahhoz képest, amit a másik két szektorban tapasztaltam, illetve úton-útfélen ahogy beszélgetek más emberekkel, szinte hallgatni is fáj már, hogy az IT-hoz képest mennyire elmaradt a gondolkodásmód. Ez az ipar ténylegesen 21. századi szellemű és szerintem körülbelül 20-30 évvel előzi meg a többit. Persze hibái vannak, de akinek van viszonyítási alapja, az látja, hogy itt oltári nagy gondolkodásbeli különbségek vannak.

Nagyon szeretem ezt a környezetet (3 éve dolgozok IT-ban) és nem tervezek váltani, viszont azon gondolkoztam, hogy ha elkezdenék érdeklődni egy másik terület iránt, ezek után képes lennék a váltásra? Úgy érzem, hogy ezek után szenvednék, nehezebben tudnék elfogadni egy avitt szemléletű, hierarchikus, felesleges munkafolyamatokat tartalmazó, bürokratikus, munka-szabadidő egyensúlyt nem tisztelő munkahelyen meglenni, hiába érdekelne más szakma is.

Akivel történt valaha ilyesmi el tudná mesélni, hogy ő tudott-e alkalmazkodni a munkaszínvonal romlásához? (Akár úgy, hogy külföldről költözött haza Magyarországra, akár úgy, hogy szimplán kifogott egy jó munkahelyet utána pedig váltott egy rosszabbra, itt nem az IT-n van a hangsúly)


2022. okt. 23. 08:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

engem diplomásként leépítettek, hónapokig semmit se találtam, végül nagy nehezen egy call centeres állásom lett bruttó 260-ért.

előtte a nettóm volt 320. Most a bruttóm 260.

2022. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!