Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hiszi azt sok gyerekes,...

Miért hiszi azt sok gyerekes, hogy plusz jogokkal és más elbánással bír, mert gyereke van?

Figyelt kérdés
Hisz magának vállalta a gyerekeit, nem a munkatársainak, nem? A törvény azért biztosít neki plusz szabadnapot és egyéb kedvezményeket, hogy a gyerekeire fordítsa.

2022. okt. 23. 17:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert nemzeti közjószágot gyártott amiért bizony jár a különleges bánásmód.
2022. okt. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Darius- ***** válasza:
4%

A plusz kedvezmények rendjén vannak, mert egy gyerek eltartasahoz tobb pénz kell. Viszont ezt kulon bérként kellene fuggetlenul a munkahelytol, ha jol tudom ez a GYES Magyarorszagon.


Egyéb téren, hogy tobb szabadnap stb. ne legyen tobb joguk. Igazad van, a munka az munka.

2022. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert megtehetik. Mondenhonnan azt éreztetik velük, hogy ők különlegesek. Csok, babavaró, 3 gyerek után kikapják a fizujuk bruttóját stb. A terhes nőt kirúgni nem lehet, nem emelhet, nem dolgozhat, csak ott van tátja a száját rendes fizetésért. Menni kell oviba, suliba a gyerekért, nem tilthatják meg.

Ünnepnap? Eddig minden eddigi munkahelyemen automatikusan a gyerekeseknek járt. Aki nem ellett le az mehetett dolgozni.

2022. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%

10: "Te amikor gyerek voltál, egyedül voltál otthon sokszor a szüleid munkája miatt?"


Én igen. 8 éves koromtól egyedül jártam iskolába. Tanítás után egyedül mentem haza, egyedül voltam otthon, amíg a szüleim megjöttek. Ha beteg voltam vagy tanítási szünet volt, akkor is egyedül voltam, amíg a szüleim haza nem értek a munkából. És még élek!

A mai szülők 18 éves korukig patyolgatják a gyerekeiket, szerintem ez nem normális dolog! Kéz munkatársamnak is 15-16 éves gyerekei vannak, de "nem merik" őket otthon hagyni egyedül a tanítási szünetekben! Szerintem ez durva. Egyértelműen kihasználják azt, hogy gyerekük van, emiatt otthon lehetnek, itt nem is a gyerek érdekeiről van szó, mert egy tini már simán elvan egyedül is!

2022. okt. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%

12 éves kor után lehet otthon hagyni egyedül.

Nézd, én is voltam egyedül, sőt 4 és 7 évesek voltunk tesómmal, 2 napra mikor anyu kórházban volt, apám meg valahol vedelt.

Akkor még nem volt ilyen gyermekvédelem mint manapság.

Egyszerűen nem lehet otthon hagyni egyedül egy 12 év alatti gyereket.

2022. okt. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
45%

1: Abban az értelemben nem tudod magad függetleníteni más gyerekétől, hogy a jelenlegi kormány a gyerekek és családok nevében fosztotta, rabolta szét az országot, és vitte államcsődbe mostanra.

Idegen gyerekek támogatása miatt LOPJA el Orbán Viktor a fizetésemet, és emeli az egekbe a lakásárakat. Szóval mások gyerekei miatt lehetetleníti el az én életemet a fidesz kormány.

2022. okt. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

#16

Megmondták az a magyar dolga, hogy szüljön ezért ha lógsz a melóból meg fogsz érte fizetni.

2022. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Régen nem volt ám bébiszitter meg anyuci otthonmarad pici lányával, fiával. 10 évesen otthon hagyott anyum bekészítette reggel a teát, gyógyszereket helyre tett h fekvés pihenés,majd 2szer felhívott napkozbe h minden oké. Vezetekes telefon. A gyerektelen arról nem tehet hogy a gyerekes kismamának ilyen olyan gondjai vannak s ezáltal jogokat élveznek a munkahelyeken. A családos ne túlórázzon, ne adjon szolgálatot, unnepek elott kivehet szabit hagy készuljon a sutes fozesre. Ezt még fokozza ha a beteg utódját behozza az irodába. Mindekozbe a többi férjes de gyerektelen asszony vagy nős de gyerektelen férfi szakadjon bele a melóba. Vhogy az év végi hajtásból se veszik ki a részüket. A kismama viszont más tészta. Egy állapotos nőt nem lehet agyonhajtani, dolgoztatni mint állatokat, ez tény ezzel a részével egyet is értek sőt ha veszélyeztetett nem is ajánlott dolgoznia. De ahol már leszületett közösségbe kerult utódok vannak, s hol ez a baja hol az a baja az ne a mi gondunk legyen. Azt szeretem amikor mondják a magukét hogy milyen fáradtak, kimerultek mennyi dolog van még munka utan hjaaajj😩nekik nincs vége jon a kovetkezo műszak. Hát anyám az a te bajod s dolgod h mi jön a munka után. Senkit. Ki mondta h szüljél. Mellesleg a gyerekes munkaszerződésében nincs lefektetve h kevesebbet kell dolgozni, s járnak neki kedvezmények csak azert mert..ja jár a fizetese majdhogynem bruttóját megkapja. Kérdem én mi jogon? A gyerektelennek ugyanannyi a kenyér a boltban! Mellesleg mindenkinek meg van a saját gondja. Az ember munkahelyre jár be ha 10 gyereke van akkor is nem szociális intézménybe.
2022. okt. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!