Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Általános, hogy a bolti...

Általános, hogy a bolti dolgozók nem nagyon beszélnek angolul?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert az Aldiban láttam, hogy a főnök és pár fiatalabb bolti dolgozó lány szenvednek egy külföldivel, aki angolul akart kérdezni vmit.

Kénytelen voltam odamenni, és segíteni nekik, amit kedvesen megköszöntek.


Tudom, hogy nem professzorok dolgoznak Aldiban, de azért mégis kínos, hogy 5-6 ott dolgozóból senki sem tud normálisan angolul.



2022. okt. 28. 11:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
25%
Ez nem Anglia!!
2022. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

1#


Hogy mi? miért csak Angliában kell tudni angolul? ne viccelj már.

2022. okt. 28. 11:33
 3/52 anonim ***** válasza:
27%
Nem viccelek. Magyarországon nem kell tudni angolul, lehet tudni, de nem muszáj. Magyarul kell tudni, mert ez itt MAGYARORSZÁG!!!!
2022. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
87%
Aki jól tud angolul, az már szinte mind külföldön van vagy itthonról külföldre dolgozik.
2022. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
71%

1 és 3: Többek között a magadfajták gondolkodásmódja miatt van az átlag angol nyelvtudás a béka segge alatt Magyarországon. Tudod, például Svédországban, Finnországban, Hollandiában sem hivatalos nyelv az angol, mégis, szinte mindenki beszéli.

Azt meg elég abszurd dolog elvárni, hogy egy hazánkba látogató turista néhány nap vagy hét itt tartózkodás miatt elsajátítsa a mi nehéz, bonyolult nyelvünket.

2022. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
59%
Ha tudnának angolul nem az Aldiban bohóckodnának. Ha számodra ez ilyen szinten kínos és még jól is tudsz angolul akkor lehet menni oda dolgozni ☝️
2022. okt. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
23%
6: Érdekes. Más nem angolszász országokban a bolti dolgozók többsége tud angolul.
2022. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
26%
Az ángélusoknál sem beszél mindenki magyarul
2022. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
67%
8: Mert a magyar nem világnyelv, és nem mellesleg baromi nehéz elsajátítani. Míg egy magyarnak az angolt sokkalta könnyebb.
2022. okt. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
82%

Én beszélek, pedig kasszas diák vagyok, aki néha önkiszolgálóban is van vagy pakol.


Csak sosem tudom, mikor akarnak angolul kommunikálni xD

2022. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!