Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy meleg munkatársam folyamat...

Egy meleg munkatársam folyamatosan zaklat és már kezd nagyon kellemetlen lenni. Hogyan szereljem le?

Figyelt kérdés

A gyengébbek kedvéért muszáj azzal kezdenem, hogy alapjáraton nincs bajom a melegséggel.

Viszont a gyerek már szinte úgy veszem észre, hogy sportot űz abból, hogy nyilvánosan megszégyenít. Munkahelyen (sajnos egy helyen dolgozunk) hangosan nevetve előre köszön, főként nőkkel haverkodik, akik ilyenkor vele nevetnek, ami teljesen életidegen és nagyon cikivé teszi az egészet. Férfi kollégáim már csesztetnek azzal, hogy valamit nem vallok be magamnak stb. Ez napi szinten zajlik. Már rosszul elszok emiatt, gondolkodtam munkahely váltáson, de család miatt ez sok problémát okozna. Amúgy az egész úgy kezdődött, hogy nála rendeztünk egy céges bulit, ahol sokat beszélgettem vele szakmai dolgokról és szerintem ezt a hülyegyerek valami nyitásnak vette, pedig tudja jól, hogy van családom. Aztán elkezdett írogatni chaten, majd jött a beismerés, ahol tényleg finoman közöltem vele, hogy bocs, nem. Ezek után kezdődött a bosszúhadjárat vagy nem tudom minek hívjam ezt.

Mit lehet ezzel kezdeni? HR-nek nem nagyon jelezném, mert sajnos eléggé megy nálunk az LMBT-téma meg Pride napok téma, úgyhogy még engem vádolnának meg homofóbiával vagy nem tudom. Volt már valaki ilyen helyzetben?



2022. okt. 30. 13:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
42%

hát igen, ez a baj a melegekkel, hogy ha próbálsz emberi módon viselkedni velük heteróként, akkor egyből prédának - betörhetőnek titulálnak.


Szerintem mondj b.uzi vicceket, úgy mintha nem tudnál róla hogy ott van :D


nálam ez bevált egyszer, amikor a konditeremben egy ilyen kaliberü gyerek jópofikosdott velem is.

2022. okt. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
84%
Hát pedig ezt valakinek be kell jelenteni mert egyszer eleged van, robbansz és abból te jöhetsz ki csak rosszul.
2022. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
77%

Hangosan nevetve előre köszönöm? Úristen...


Mond, a heteroszexuális férfi kollégáiddal, akik tényleg cikiznek, hogy a szintén heteroszexuális nőkkel, akik szintén nevetgélnek, miért nincs bajod?

2022. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként ha tényleg zaklat, az ugyanolyan, mint amikor egy férfi kolléga egy női dolgozót zaklat, vagyis a HR dolga. Felesleges be magyarázni hogy a cég az LMBT tagjait külön védené.
2022. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%
4, igen, próbáld meg a multi(kulti) cég hr-esének bemocskolni a búza kollégát.
2022. okt. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Volt velem hasonló, tavaly november vége december eleje fele szintén jött egy meleg srác dolgozni.


Ugyanúgy folyamatosan nyomult, én mindig hárítottam, viszont én szóltam a HR-rseknek, semmi érdemi változás nem történt, míg egy alkalommal rosszabb napomon talált be, és kapott egy horgot, aznap kirúgtak, Ő pedig azóta ott dolgozik.

2022. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
20%
Ezen az segítene, ha ezt a tutyimutyi aranyos stílust legalább vele szemben abba hagynád. Mond meg neki "figyelj nincs bajom a b.zikkal, de ez már sok amit csinálsz és ha nem hagyod abba, te leszel az első akinek megkeserítem az életét." ha árulkodni mész a HR-eshez az még nagyobb b.zinak fog nézni. Basszus férfi vagy, nem?? Gondolj arra, mikor oltogat meg kinevet, h ezt mondjuk a gyereked is látja. Ha ez se ad erőt, szégyelld el magad és válts munkahelyet.
2022. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
53%

"hangosan nevetve előre köszön, főként nőkkel haverkodik, akik ilyenkor vele nevetnek"


EBBEN MI A MEGSZÉGYENÍTÉS?????

2022. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%
6, tessék és téged rúgnak ki. Vicc. Zaklatásnak minősül. Tettlegességig nem kell elmenni, elég fenyegetni.
2022. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
18%
Ütsd ki.
2022. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!