Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen érzés lenne, ha 10+ év...

Milyen érzés lenne, ha 10+ év után ugyanabba a csapatba, feladatkörbe kerülnél, ahol 1x már nagyon jól érezted magad, de külső okokból máshol folytattad?

Figyelt kérdés

Nem állok ilyen helyzet előtt, csak néha elgondolom, milyen lenne, ha ugyanott, ugyanazt csinálnám, ami életemnek talán fénypontja volt. Főleg mikor rátévedek a cég weboldalára, és belenézek az aktualitásokba.

De vhogy ma már mégse mennék oda vissza, bár ki tudja.


John Lennon is azt mondta egyszer a Beatles esetleges újraalakulását firtató kérdésre, az olyan lenne neki, mint visszaülni az iskolapadba.


Lehet ez azért van, mert az ember lineárisan fejlődik, és retardációnak élné meg korábbi, túlhaladott életszakasza újraélését?

Vagy tudat alatt számot vetünk azzal, hogy öregedtünk, és fura lenne így belecsöppenni a régi légkörbe, mert azt elfelejtjük, hogy mások is öregedtek?


2022. nov. 2. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én személy szerint biztosan nem mennék vissza oda ahonnan egyszer eljöttem, de mindannyian másképpen működünk. Ha a feladatkör hiányzik, keresnék valami hasonlót másik cégnél. Ha meg a légkör hiányzik, felkeresném a volt kollégákat.
2022. nov. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, azt megkérdezhetem esetleg, hogy miért kerültél el onnan, ha annyira szeretted? Leírhatod privátban is.
2022. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én mentem már vissza régi munkahelyre, ahol korábban nagyon szerettem dolgozni, de nem ugyanabba a feladatkörbe és csapatba. Az elég nagy visszalépés lett volna karrier és fizetés szempontjából is, illetve addigra a régi csapatból már csak egy ember maradt, a többi mind lecserélődött.

A céges légkör ugyanolyan jó, az új csapatom is tök jó, de már nem akarnám azt előző feladatkörömet csinálni, az már semmi újat nem tudna nekem tanítani.

2022. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végtelenül csalódáskeltő lenne, hogy lényegében egy lépéssel sem jutottam előbbre karrierben
2022. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindegyik választ, igen, asszem' én is így lennék vele.

Az a cég, amiről eszembe jutott ez a kérdés, elég sok mindenben profilt váltott, pl. pont a mi osztályunkat meg is szüntették.

Sőt azóta már más osztályokon is szinte mindenki kicserélődött, a vezetőktől az adminokig, és akivel 1x beszéltem a mostaniak közül, nem mutatott olyan rajongást mhelye felé, mint mi, akik anno ott dolgoztunk.

2022. nov. 2. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!