Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy főnöknek joga van (volt)...

Egy főnöknek joga van (volt) kiadni a személyes saját mobilszámomat más munkatársnak SŐT külső ügyfélnek? Én erre engedélyt nem adtam sőt meg se kérdeztek

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 12:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ, mi van az adatvédelmi szerződésben, amit aláírattál vele, amikor átadtak neki ezt az információt.
2022. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
semmifajta adatvédelmi szerződés nincs és nem is írtam alá ilyesmit.
2022. máj. 17. 12:11
 3/18 A kérdező kommentje:
van egy munkaszerződés 1 szellős oldal adatok bér munkavégzés helye és csá.
2022. máj. 17. 12:12
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nincs.

Munkaidőben hívnának, mert kiszálláson vagy, ill. jössz-mész az épületben? Mert akkor érthető, még ha nem is szabályos. De munkaidőn kívül vagy hétvégén ne vedd föl nekik. Majd rájönnek, hogy hiába hívnak.

2022. máj. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munkakörben vagy?
2022. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A privát mobilszámodat nincs joga kiadni másnak, erre kell biztosítani céges telefont, vagy legalább céges SIM kártyát (ma már sok készülék képes 2 SIM kártyát kezelni, ezért van, ahol csak kártyát adnak, amit a privát telefonodba be tudsz tenni a privát kártyád mellé, de ha ilyen telefonod nincs, akkor készüléket is kell adniuk), nem vagy köteles a privát telefonodat munkára használni.
2022. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

hát én mást tettem letiltottam a számot kértem egy újat és azt senkinek ki nem adom. kapják be.


egyszer ezt eljátszották soha többet nem fogják.

2022. máj. 17. 12:17
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs joga kiadni.
2022. máj. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
100%
Nincs joga kiadni, manapság az EU-ban különösen figyelnek erre, semmi olyan személyes adatot nem adhat tovább, amibe nem egyeztél bele.
2022. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem teheti. De úgy s mehetsz vele sehova. Eleve nem tudod bizonyítani hogy ő volt, meg ilyen pitiáner dolgokkal nem foglalkoznak. Velem is csinálták ezt, és én végigjártam a rendőrségtől a bíróságig, minden honnan elküldtek.



Utánna azt csináltam, hogy egy ismerős vette fel a telefonom a mikor ismeretlenek hívtak, és beleszólt mindig hogy: xy rendőrkapitányság miben segíthetek. Aztán abba maradtak az ilyenek.

2022. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!