Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire rossz egy ilyen...

Mennyire rossz egy ilyen munkahely? Elvállaljam a melót vagy ne ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Két munkahelyre jelentkeztem és állás interjúztam, az egyik egy nagyon kicsi magyar internetszolgáltató a másik pedig egy németországi, nagy névvel és nagy létszámmal rendelkező, már majdnem multi, startup tech cég. Az magyarhoz mint IP hálózat operátor jelentkeztem, a kintihez mint IT Projekt Menedzser. Leginkább a kérdésem a magyar cégre irányulna.

A magyar céghez 2 hete interjúztam, kiderült hogy egy nagyon kicsi internetszolgáltató cég, összesen 5 ember dolgozik ott, a főgóré, 2 szerelő, egy adminisztratív és egy pénzügyi, jelenleg informatikus nélkül működnek és keresnek egy informatikust aki az egész cég informatikai részét vinné, nem csak IP hálózat operátor lennék hanem minden is. Tele vannak melóval és muszáj bővülniük 1 taggal. A cég 20 km sugarú körben szolgáltat nagy sávszélességű netet cégeknek. Nincs tapasztalatom nagyon informatikában, csak a végzettségem van meg még régebbről, de nagyon zöldfülű vagyok, azt sem tudom mit kell csinálni. A főgóré 2-3 hónap alatt elvileg betanítana, de utána minden rám szakadna és az én felelősségem lenne az egész informatikai részleg. Ma kaptam a javítást, hogy engem választottak és második interjúra menjek be holnap további beszélgetésre.

A németországi céghez múlthéten interjúztam, tegnap pedig megcsináltam a logikai feladatot amit kértek, legkésőbb 2 héten belül lesz meg az eredménye és majd jeleznek hogy továbbjutottam-e a 2. fordulóra. HA felvesznek a sok jelentkező közül (amire csekély az esély) akkor teljes home officeban dolgozhatnék egy darabig majd utána ki kéne költöznöm Németországba és hibrid munka lenne ez a projektmenedzser téma. Az a baj, hogy kicsi is az esély mert külföldi vagyok meg mint mondtam, nincs tapasztalatom informatikával.

Vállaljam el szerintetek a magyar melót? Mennyire lennék megszakadva a munkában itt? Jó vagy rossz meló lenne szerintetek?



2022. nov. 7. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Vállald egy a magyart, jó munkahelynek tűnik.
Vállald el a magyart, nem jó, de ha nincs más akkor ez is megteszi
Ne vállald el a magyart, keress mást, meg fogsz szakadni a melóban.
Ne vállald el a magyart, ha még van remény a német melóra.
Húzd az időt amíg a német visszajelez (leírom hogyan kell)
15 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Vállald el a magyart, amig nincs jobb, úgyis lesz probaidőd amikor felmondhatsz indoklás nélkül.
2022. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy nem lesz próbaidő.
2022. nov. 7. 12:51
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
?? Mindenhol szokott lenni próbaidő.
2022. nov. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Dinnye2 ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy melyikért kapsz többet, de az üzidből azt veszem le,hogy a magyar egy nagyon kicsi cég, ami bármikor csődbe mehet. Látszik, hogy nincs elég emberük és csak ezért a tied az összes infós munka.
2022. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem kötelező. És itt nem is lenne, az interjún megmondták, hogy hosszútávú embert keresnek tizen évekre legalább, aki kalandornak jönne pár évre attól Isten mentse őket.
2022. nov. 7. 12:57
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszhall, hát a fene szenvedne évtizedekig náluk, látszik, hogy szenved a cég mint a kutya.
2022. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Dinnye2: 10 éve működik a cég itt ebben a kis városban az Isten háta mögött, nem tudom hogy csődbe menne-e. Nem is az a baj, hogy csődbe menne hanem hogy végeláthatatlan lenne a meló szerintem és mondták is, hogy sokszor 2-3 órás túlórázás kell majd. Arról pedig még nem is volt szó, hogy ezt kifizetik vagy nem.
2022. nov. 7. 13:00
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Kalandornak pár évre :D bszki, nem a 60as években vagyunk, hogy valaki 40 évig ugyanott dolgozik, mit gondolnak ezek? Ráadásul infós melóban, örülhetnek ha valakit találnak aki pár évig marad, + fos fizuval??? Lol
2022. nov. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon ki volt akadva a főnök, hogy csak úgy légből kapva lelépett az informatikusok 4-5 hónapja és a céget hátrahagyta informatikus nélkül, ezért a főnöknek kellett még az informatikus helyett is dolgoznia. Erős a gyanúm, hogy kiégett szerencsétlen informatikus.
2022. nov. 7. 13:08
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Informatikust nem fognak megtartani szar fizuval, szar feltételekkel es szar munkakörülményekkel. Ott amúgy is nagy a fluktuació, mert miert is maradna evtizedeket egy helyen, ha folyton fejlődhet és jobb lehetőségei vannak?
2022. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!