Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire rossz egy ilyen...

Mennyire rossz egy ilyen munkahely? Elvállaljam a melót vagy ne ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Két munkahelyre jelentkeztem és állás interjúztam, az egyik egy nagyon kicsi magyar internetszolgáltató a másik pedig egy németországi, nagy névvel és nagy létszámmal rendelkező, már majdnem multi, startup tech cég. Az magyarhoz mint IP hálózat operátor jelentkeztem, a kintihez mint IT Projekt Menedzser. Leginkább a kérdésem a magyar cégre irányulna.

A magyar céghez 2 hete interjúztam, kiderült hogy egy nagyon kicsi internetszolgáltató cég, összesen 5 ember dolgozik ott, a főgóré, 2 szerelő, egy adminisztratív és egy pénzügyi, jelenleg informatikus nélkül működnek és keresnek egy informatikust aki az egész cég informatikai részét vinné, nem csak IP hálózat operátor lennék hanem minden is. Tele vannak melóval és muszáj bővülniük 1 taggal. A cég 20 km sugarú körben szolgáltat nagy sávszélességű netet cégeknek. Nincs tapasztalatom nagyon informatikában, csak a végzettségem van meg még régebbről, de nagyon zöldfülű vagyok, azt sem tudom mit kell csinálni. A főgóré 2-3 hónap alatt elvileg betanítana, de utána minden rám szakadna és az én felelősségem lenne az egész informatikai részleg. Ma kaptam a javítást, hogy engem választottak és második interjúra menjek be holnap további beszélgetésre.

A németországi céghez múlthéten interjúztam, tegnap pedig megcsináltam a logikai feladatot amit kértek, legkésőbb 2 héten belül lesz meg az eredménye és majd jeleznek hogy továbbjutottam-e a 2. fordulóra. HA felvesznek a sok jelentkező közül (amire csekély az esély) akkor teljes home officeban dolgozhatnék egy darabig majd utána ki kéne költöznöm Németországba és hibrid munka lenne ez a projektmenedzser téma. Az a baj, hogy kicsi is az esély mert külföldi vagyok meg mint mondtam, nincs tapasztalatom informatikával.

Vállaljam el szerintetek a magyar melót? Mennyire lennék megszakadva a munkában itt? Jó vagy rossz meló lenne szerintetek?



2022. nov. 7. 12:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

1."kalandornak jönne pár évre"

Ezen én is besírtam, pedig nem vagyok infós...


Láttam pár CV-t is, ma már senki nem marad alig pár évnél tovább sehol, a fiatalabb generáció. Hlye is lenne, amikor a váltásokkal kb meg is duplázza az ember a fizetését, és ezt tapasztalatból is mondom.


2. Sztem gáz a kis cég, bár ez szubjektív, én eleve nem tudnék 5 fős kis magyar cégben jól működni. (rossz tapasztalat, általában csak félig jelentenek be a többit zsebben, a fizut vagy megkpaod időben vagy nem, meg eleve nekem nem ez fekszik. De ez egyéni, ismerősöm jól el van így is pl. hasonlóban.)

2022. nov. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
Nyilván szar a kis cég, de majd felmondasz, ha lesz jobb, a főni lelkivilagára meg szrni rá, ilyen a munkaerőpiac, nem feleségül veszed őt hogy örök hűség +1 nap.
2022. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Senior Séf ***** válasza:
16%
Én a magyart vállalnám el. Nagyon szerethető unkahely tud lenni, amit te magad viszel az első perctől.
2022. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
?? Milyen első perctől? Írta, a cég 10 éve működik, lelépett infóssal, láthatóan idióta főnökkel.
2022. nov. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Behívattak második interjúra ma, felajánlottak 300 nettót és 1 éves kötelező szerződéssel kezdhetnék a magyarnál, adtak 1 hét gondolkodási időt.
2022. nov. 8. 17:11
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Khmkhm..

Isten látja lelkemet, nem le akarok beszélni mindenkit a kismagar valóságról, bocsánat, kis kkv cégekről, de ez az utolsó akkora red flag az eddigiek től, amivel nagyon be*szívhatod. Ez nekik jó, de neked qrva hátrányos lesz, ha utálnád azt, ahová kerülsz..


De akkor összegzem neked:

1. 1 éves kötelező szerződéssel kezdhetnék:

szvsz no way, hogy bárhol ilyenbe bele menjek! Ennek oka van általában.

Nem tudom mennyit beszéltél vele róla, hogy az elődöd miért mondott fel? Mennyi idő után? Mennyi "infós" volt az elmúlt években náluk?


2. "mondták is, hogy sokszor 2-3 órás túlórázás kell majd."

Legalább előre beközölték, máshol ezt sokkal finomabban ejtik el... :D AKkor mérlegeld, hogy sokszor lesz a 8 óra helyett 10-11 nettó 300 k-ért..

2. Emellett minden IS leszel, infós meg IP akármi is. (szintén kiscéges sajátosság, ez lehet jó is, rossz is, de szerintem inkább rossz)

3. "Nincs próbaidő": ???. Ilyen nincs. Tudtommal Magyarországon benne van az MTK-ban.. Ez kicsit meredek. Kajak lerítad, hogy se próbaidőt NEM akarnak, ellenben 1 év minimum szerződés?.. Hű..


Én biztos nem vállalnám be ennyi xarral összehordva, tapasztalatom szerint ez nem sok jót jelent. Ha nagyon kell a pénz, és nagyon nem jön össze más a környékeden pl, esetleg elvállalhatod, de én biztos nem írnék alá 1 év határozottat. Ez esetben azzal a feltétellel vállalnám el, hogy ezt nem vállalom ezt a részét, így is jó nekik vagy sem? Ha nem, akkor sajnálom, de ez van.


Én túl vagyok már 1-2 xar munkahelyi váltáson, és a próbaidő az miket, munkavállalókat is véd, jogod van döntene arról pár hónap alatt egy új helyen, hogy az neked megfelel-e vagy sem. (és még egyszer, én a magam nevében beszélek, de ilyen feltételekkel én nem fogandék el munkát, bár nem is vagyok rászorulva, hogy napi 10 órázzak nettó 300 ezerért, meg hogy eltűrjem a fenti, rám nézve rugalmatlan és kifejezetten hátrányos feltáteleket. És mg csak infós sem vagyok.)

2022. nov. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Mint említettem:szar fizu, szar feltételek, szar munkakörülmények. Mindezt egy évig tuti szpva, hogy újat se tudj keresni. NO WAY
2022. nov. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 1800-2000 forintos óradíjért akarnak mindent is vivő, túlórázó infóst, aki fel sem mondhat egy évig :D mit ne mondjak, álom munkahely.
2022. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

16:

1. Elődöm 1,5 évig volt azt mondta ugyanaz volt mint én és ő még egyetemista is volt. 0 tudással került be és elvileg nagyon sokat tanult.

2. Azt is mondták ha esetleg majd nem lesz meló akkor esetleg lehet majd korábban végezni. Túlóra addig lenne amíg sok a meló.

3. Végül megtudtam vele beszélni, hogy ha mégis mellettük döntenék akkor lesz próbaidő és a törvény 3 hónapot ír elő de okoskodnánk, hogy megoldjuk valahogy, hogy 1-1,5 hónap utántól már ne próbaidős legyek.

2022. nov. 8. 20:15
 20/25 anonim ***** válasza:
Szrul hangzik ez mindenhogy, de az te életed.
2022. nov. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!