Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudna megváltozni egy...

Hogyan tudna megváltozni egy olyan ember,aki nem bírja elviselni,hogy vannak főnökei és parancsolgatnak neki és meg kell felelni másoknak?

Figyelt kérdés
4 évet töltött börtönben,erőszakos bűncselekményért,8 napon túl gyógyuló sérülés,súlyosan bántalmazta a műszakvezetőjét. Soha nem tudta elfogadni az olyan szabályok betartását,amik az ő szabadságát korlátozták. Nem arra gondolok,hogy 70 km/h táblánál nem betartani azt,mert azzal mások életét is veszélyeztetné,hanem pl. hogy megakarták neki mondani,hogy hol szívjon egy cigit,vagy csinálja ezt meg azt. A börtönben is vannak szabályok,de senki nem parancsol neki. Mellesleg ételt is kap,valamint a bufetban azt vehet,amit csak akar. Nem fogyasztott alkoholt soha,még soha nem volt részeg sem és kábítószert sem használt,szóval ezek tiltása nem okozott neki fejfájást. Segíteni szeretnék neki,mert a testvérem,de ő nem olyan,hogy 2-3 napnál tovább aludjon és tisztálkodjon nálam. Soha nem volt pofátlan,és lehet még azért van életben,mert soha nem volt kíváncsi sem. Nem tudom hogyan segíthetnék.

2022. nov. 10. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Pedig akárhol nem gyűjthat rá, és munkahelyen bizony csinálni kell ezt-azt, és mindenhol vannak szabályok.


Keress neki olyan munkahelyet, ahol hasonló (börtönviselt) emberek dolgoznak.


Vagy pszichiáter, pszichológus, bár egy felnőtt ember jellemét szerintem nem nagyon lehet megváltoztatni.

2022. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Járjon indulatkezelési terápiára.

A társadalom kiveti a szabályokat be nem tartókat, kivéve ha politikus lesz!

2022. nov. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: sehogy


Ennek 2 oka is van. Minden személyiségváltozást (legyen az akár már gyerekkorban kialakult) úgy lehet hosszú évek! munkájával és terápiájával átformálni, ha az adott egyén is akarja. Tehát ő akkor fog változni, ha eldöntötte hogy változni akar. Ez a -1, eljár rendszeresen terápiára és betartja az ott megbeszélteket és igyekszik azoknak megfelelni, ez a 0, és akkor utána eljuthat a +1 szintre, ami már ugye a változást jelenti. Mint a függőség. Aki nem akar leszokni a cigiről, alkoholról, drogról, az nem fog leszokni, bárki is kéri rá és unszolja.


A dolog másik vetülete, hogy az élet így is úgy is rákényszeríti arra az életre, amit ő nem akar, de széllel szemben kár p.sálni. Tehát ez a "nekem ne mondja meg senki" puffogás 18-20 évesen még elmegy, de azért ha valaki 30-40 évesen is itt tart agyilag, azért az probléma.


Ráadásul ez mindenre kihat. Tehát ilyen munkaerő sehova nem kell, ilyen férfi semmilyen épeszű nőnek nem kell, normális ember pedig a barátai körében sem szívesen lát egy ilyen "ki ha én nem" típusú palit.


Ha ő maga nem akar változni, akkor nem fog, de az élet rákényszeríti úgyis, és ahogy telik az idő, úgy lesz egyre rosszabb. Lehet ezzel a mentalitással még el lébecol 10 évig, de majd utána jönnek a problémák.


Tudod az a gond, (és pont az ilyen embereknél szokott ez előfordulni leginkább) hogy ezek az emberek azt hiszik hogy ami ma van, az lesz majd 10 év múlva is. Hogy 10 év múlva is ez a rendszer lesz, ilyen fizikumom lesz, hogy majd a testvéremhez mindig mehetek stb.stb.


Lehet hogy amikor bekerült 4 évre a börtönbe akkor éppen jó volt neki, mert jó volt a társaság, de lehet ha következőre leültetik még egy 5 évre, akkor majd mindennap jól szájonverdesi valaki, mert ahhoz van kedve. Az nem hiszem hogy olyan jó lesz majd neki, márpedig a börtönben is forognak az emberek, és ott is van olyan aki nem kultiválja ezt a stílust.


Mind1, a lényeg, az élet rá fogja kényszeríteni a dolgokra, és az fájdalmas lesz.

2022. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tényleg a főnök a problémás rész a törétnetben, akkor egyszerű: Indítson magánvállalkozást. Akkor ő szabja meg a saját idejét, a saját feladatait meg igazából mindent. Még főnök is lehet, ha akar, és fel tud venni maga alá embereket.
2022. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy ne legyünk elnyomott, irányítható birkák.
2022. nov. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

4


Ott dolgozni is kell ám. Azért sokan azt hiszik, hogy a munkaidő 8-tól 4-ig tart és ennyi, de egy vállalkozó sokszor ez után megy még felmérni, fut a meló után, árajánlat, etc.etc.


Szerinted a kérdésben szereplő egyén ilyen lehet? Hát én kétlem... Ha pedig vállalkozó vagy, akkor is van főnököd, úgy hívják, hogy kliens. És ha a kliens azt mondja A, akkor az A, hiába gondolod te azt hogy az B. Gondolhatod hogy az A az B, csak elég hamar befejezheted a magánvállalkozásodat.


Ezt kellene megérteni, széllel szemben lehet p.sálni, csak nem érdemes.

2022. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6-os én egyszerre vagyok alkalmazott és másodállásban vállalkozó is.

Nem vitatom, hogy a vállalkozónak alkalmazkodnia kell az ügyfélhez, kell az adójogszabályokhoz is (sokkal inkább, mint alkalmazottként), de mégis: sokkal szabadabb élet vállalkozóként élni, mint alkalmazottként. Persze bizonytalanabb is.


Kérdező, tehát ne alkalmazotti, hanem vállalkozói létforma felé keressétek a megoldást.

2022. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7


Na várj, úgy könnyű ám vállalkozni hogy mellette van egy fix bevételed. Nem dől össze a világ ha egy munka nem jön össze és akkor is van bevételed ha éppen nem megy jól a vállalkozásod.


De ha vállalkozó vagy főállásban, aztán éppenséggel nem megy a biznisz, akkor eheted a kefét hónap végén. Ráadásul akkor 1x kell eljátszani a hírneved, mert az hamar tovább megy aztán kalap-kabát van.


Szóval 1 hónapban pár kliensnél hétvégente klímát szerelgetni úgy hogy van egy fix bevételed, meg klímát szerelgetni úgy, hogy heti 5 napban, havi 20 napban meg legyen a fix munkád és lehetőleg ez egész évben tartósan fent is maradjon, az nem ugyanaz a kávéház.


A klímaszerelést kicserélheted akármi másra, ami szolgáltatás. Fodrásztól kezdve a futárig bármire.

2022. nov. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az egyik hozzászóló alaposan félreértett. Ha én nem hívom,akkor ő nem jönne hozzám,mert büszke. Soha senki előtt nem alázkodik meg,már gyermekkorában is ilyen volt. Egyébként nem fontos,de nem minden sarkon van olyan ember,aki a testvéremet szájba tudja verni. Na ha van valami,amitől nem félek,akkor ez az. Még olvastam egy nagy butaságot. Szerinted a nőknek az bejön ha te 3 műszakban dolgozol,havi 22 napot? Vagy izgalomra vágynak,kalandokra? Jól eltévedtél barátom.
2022. nov. 11. 15:29
 10/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Én nem állítottam semmit, hogy milyen ember a kérdező testvére. Csak egy lehetséges opciót mondtam a főnökök elkerülése céljából. Sok vele a munka? Igen, de ez nem volt a kérdés része. Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen.

Ismeretlen emberről meg minek mondjak ítéletet? Ezt majd ő eldnti, hogy neki való-e vagy sem.

2022. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!