Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit vesztek egy kollegatol...

Mit vesztek egy kollegatol parancsolgatasnak es mit nem?

Figyelt kérdés
ha folyamatosan utasitgat az mar az, vagy nem?
2019. szept. 29. 07:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

3 perc alatt ez a 2 mondat annak szamitana?


-vidd ki ezt, nem a vevot kellett volna elkezdened kiszolgalni.


-ne torolgesd ezt, ott all a vevod menj oda

2019. szept. 29. 07:53
 2/11 anonim ***** válasza:

A viszonytol függ.

Ha kezdö zöldfülü vagyok megertem. Akkor is ha ö felettem all pl az üzletvezetö.


De forditva ha en ott vagyok 5 éve es egy pàr honapja dolgozo pampog akkor nem. Max ha csapatmunka a dolog es ugy adja elö pl en kiviszem ezt addig te legyszi vevözz, vagy vidd ki legyszi en kiszolgalok. Vagy hasonlo munkamegosztasrol van szo

2019. szept. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hat en zoldfulu vagyok meg
2019. szept. 29. 08:09
 4/11 anonim ***** válasza:

En zöldfülükent olyanokat kaptam (takaritas külföld), hogy utanam kezdtek takaritani es a vezetönek mutogattàk hogy a tükrön is maradt folt meg ilyenek.

Amugy azt hogy a munkavegzes szeparàlt legyen azaz minden munkavallalonak sajat dolga legyen a vezetö dolga megszervezni. Nalunk pl minden szoba màsé volt. Nem is tudom mit keresett az en szobamban a kollega

2019. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a régi dolgozók egy része, ha a főnök odamegy hozzá avval, hogy "Holnap jön egy új dolgozó. Te fogod őt betanítani, egy darabig együtt dolgoztok majd.", azt magában úgy értelmezi, hogy "Holnaptól lesz egy csicskád, akire rálőcsölheted az általad végzendő munka 80%-ét, és levezetheted rajta a feszültségedet, ordibálhatsz vele kényed kedved szerint, ami csak tetszik."

Én már az elején éreztetni szoktam az ilyenekkel, hogy nem állnak fölöttem, ő is csak ugyanolyan, bármikor pótolható tucatdolgozó.

2019. szept. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4: Velem meg olyan volt, hogy elmentem étterembe mosogatónak, valaki (talán a szakácsok közül valaki, vagy a másik mosogató) széttört egy rakás tányért, és rám lett kenve, hogy én voltam. És el is küldtek a próbaidő végén.
2019. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hat nalam konkretan ez a jelenet jatszodott le: allok a pultban, nagy a tomeg. odahivtak valakit aki regota ott dolgozik, h segitsen nekunk (ketten voltunk, abbol 1 regi dolgozo). mondom neki, h gyorsan elszaladok inni, erre a valasza valami olyasmi volt (konkretan nem emlekszem) aminek az volt a jelentese, h ot teljesen hidegen hagyja a bejelentesem. pedig azert ra is tartozik picit, hiszen addig megint csak ketten lesznek. oke, nem szoltam semmit. utana mikor megyek vissza mondom, h hozok ki x dolgot a raktarbol. erre szol, h "ne a raktarbol hozogass ki dolgokat, menj segiteni x-nek. (hat ok). oke, segitettem. aztan ramszol, h mi ez a kupi itt (ugye a ladak kint maradtak az elado terbe, mert akkora volt a tomeg, h ilyenkor senki nem tudja bevinni. mondtam, h mindjart beviszem, csak elkezdtem kiszolgalni mar egy vevot es bejefezem. mire jon a valasz, h nem a vevot kellett volna elkezdeni kiszolgalni, hanem ezeket bevinni. oke, itt meg nyeltem, de beszaladtam a ladakkal a vevo utan. oke, lement a sor. elkezdtem csinalni a szokasos rutin takaritast, azaz 1x megtorlom gyorsan a pultot, mert ilyenkor nagyon koszos lesz. o felsege kozben ramszolt, hogy ott all a vevo a masik pultnal, ne itt takaritgass. na itt betelt a pohar es miutan kiszolgaltam a vevot szoltam neki, h legyszives ne parancsolgasson mar. mire odahivta a fonokot, h en mit mondtam neki... es hogy mar masnak is mondtam ezt es mit kepzelek... mert en uj vagyok. es o sose beszel rosszul massal, lehetne mar tudni. aha... mondtam a fonoknek, h ne vicceljen mar, ha normalisan mondja abbol nalam nincs baj. de itt minden ujal igy nyomjak... es most itt nem volt jogos a felhaborodasom?
2019. szept. 29. 08:32
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7: Ismerős. Én azt imádom még, amikor két ember két különféle dologra utasít egy időben, és mindketten azt mondják, hogy az élvezzen elsőbbséget. Ahol mosogatóként dolgoztam, volt hogy a bárpultos megkért, hogy facsarjak ki egy egész láda narancsot a facsarógéppel. Nekiálltam. Erre a főszakács odajön ugatni, hogy mielőtt bármi extra kívánságot teljesítek, a saját placcmmal törődjek, álljak vissza mosogatni, mert egy nagy rakás mosatlan áll már halomban, és takarítsak is fel egy kicsit, mert nagyon mocskos a részlegem. Oké, visszaállok. Pár perc múlva a bárpultos visszajön, és stresszben van, mert a narancsoknak már ki kéne facsarva lenniük. Utálom az ilyen szervezetlenséget.
2019. szept. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
placcmmal=placcommal
2019. szept. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de a leírásodból nekem úgy tűnik, hogy te csinálsz mindig mindent fordítva, így akár jogos is lehet a régebbi kollégád panasza. Ha sok a vevő és odaállítanak még valakit, hogy segítsen, akkor neked nem az az első dolgod, hogy kimész inni, aztán a raktárban pakolgatsz, hanem az, hogy együttes erővel kiszolgáljátok a vevőket és ha lement a roham, akkor csinálhatod a többi dolgot. A stílus kérdésében viszont igazad van, lehet ezeket a dolgokat emberi stílusban is mondani, különösen, ha kívülálló személyek(vevők) vannak a boltban.
2019. szept. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!