Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről? Jogosan érzem, hogy kihasználnak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

IT cégről van szó. Az utóbbi 2 évben rengeteg változás történt a csapatban, több munka lett, ügyfeleket vettünk át és sajnos elég sokan elmentek emiatt (akik értettek is hozzá).

Rengeteg újonc van, a 18 emberből több mint a fele az éven csatlakozott, van aki már a próbaidő alatt felmondott, mert azt monda, hogy itt nem korrektül vannak intézve a dolgok.


4-en vagyunk a legjobbak a csapatban, itt vagyunk már évek óta. Kb. május óta azt veszem észre, hogy a beosztást rendszeresen úgy alakítják, hogy én és az egyik munkatársam mindig a nehezebb napokon legyen beosztva és mindig a legnehezebb feladatokra. A maradék két ember pedig folyamatosan a presztízs feladatokat kapja amin régen osztoztunk és együtt csináltuk (én már arra csak akkor vagyok beosztva ha a két másik nem elérhető és gyorsan kell) - nem a munkánk minőségével volt gond.


Szóval egyrészt megértem, hogy az újoncoknál alacsonyabbak az elvárások, másrészt viszont az én türelmem is véges és abszolút nem tartom korrektnek, hogy hónapok óta ez megy. Erre a kivételezés a másik két kollégával csak még jobban rátesz.


Viszont ha ezt szóvá tenném 99%, hogy megkapnám, hogy ez nem az én dolgom - már többször utaltunk rá egyébként, mindig úgy tett a felettesem mintha nem hallaná.


Az újak betanítását is mi ketten végezzük, sőt, gyakorlatilag elvárás lett, mert már meg sem kérdezi a főnök, hogy ma épp van e időm. Miközben másnak több ideje lenne rá...


2022. nov. 17. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van a fizetésben különbség?


Miért nem keresel másik állást?

2022. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen logikus lépéseket tett a munkáltató, nem értem, mi a bajod. Persze, hogy a tapasztaltabbakra bízzák a nehezebb feladatokat. Presztízs feladat??? LOL Az meg mi?


Alapvetően nem te döntöd el egy munkahelyen, hogy mi a feladatod.

2022. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan érzed. Mit fogsz tenni ellene?
2022. nov. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem publikus, de tudom, hogy kevesebbet kapok mint akiket az éven vettek fel és az említett két kolléga is magasabb sávban van.

Kaptam ígéretet, hogy januártól emelnének, de annyival többet úgysem fognak adni mint amennyivel többet dolgozok.


Magát a munkát szeretem, csak ezért vagyok még itt.

2022. nov. 17. 14:06
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a munkát, akkor csinálj belőle annyit, ami 8 órába belefér, és kész.
2022. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

2-es belőled sem lenne jó főnök...


Azért nem normális, mert az emberek nem droidok. Nyilván egy pár hétig lehet ezt csinálni ha így alakul, de a kérdező leírása alapján ez már legalább fél éve így van.


"18 emberből több mint a fele az éven csatlakozott"


Szerintem ez magáért beszél. Lépni innen minél hamarabb, aztán oldja meg a főnök meg kivételezhet ahogy akar.

2022. nov. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk is elhúzott mindenki, 1 (!) ember maradt.. :D Ekkor érkeztem én. Ez volt A csapat. Ekkora káoszt ami itt van, még sehol nem láttam, a szervezeti működés, a folyamatok önmagában katasztrofális.


Eltelt pár hónap, kb mostanra tudom végezni, hogy jöttek az újak, csak a saját feladataimat mostantól már.

Lényeg viszont:

"Viszont ha ezt szóvá tenném 99%, hogy megkapnám, hogy ez nem az én dolgom - már többször utaltunk rá egyébként, mindig úgy tett a felettesem mintha nem hallaná."

- Utalgatni a nők szoktak ( bocs, nőként írom egyébként. Semmi értelme az iylen passzív agresszív játszmáknak.)


Miért nem vagy egyenes? Leülsz beszélsz a feletteseddel,és elmondod a tapasztaltaidat, és kéred szépen hogy vegye figyelembe abeosztásnál amenyire lehet, hogy ez változzon, mert már úgy érzed, te nagyon le voltál/vagy terhelve, illetve az újaknak is el kell kezdeni fokozatpsan nagyobb felelőséget vállalni, így tanulnak. (Ezt meg majd ő mrlegeli)


Azért ez nem olyan nehéz, hogy normálisan és egyenesen elmond a visszajezésedet, jobb helyeken szokott lenni ilyen beszélgetés eleve.


Én azt mondom, az őszinteség egyenesség a nehéz helyzetben is mindig kifizetődő, és a legrövidebb, ahogy a mondás tartja. Nekem bevált.

2022. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!