Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan zajlik a háziorvos...

Hogyan zajlik a háziorvos szakképzés?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek az egyetemen és gondondolkodom rajta, hogy ebbe az irányba menjek tovább. A neten azt olvastam, hogy a háziorvos rezidenseknek az egyetem lesz a munkáltatója és ők koordinálják a szakképzést, ez azt jelenti hogy csak egyetemi klinikákon tölthetem a gyakorlatokat vagy más kórházban is van erre lehetőség? Illetve minden infó érdekelne, ha van itt esetleg háziorvos vagy rezidens. Milyenek a gyakorlatok? Mennyire vonnak be a munkába, pl. a sebészeten mennyire kell részt venni műtéteken stb. Hogy állnak hozzátok? Milyen feladatokat kell önállóan is elvégezni, mennyire dobnak bele a mélyvízbe? (az egyetem alatt nem volt sok lehetőség gyakorlati tudást szerezni, ezért kicsit tartanék tőle ha rögtön rám bíznának olyat, amivel még nem találkoztam). Úgy láttam, hogy van egy szóbeli felvételi is, ahol pl az empátiát, elhivatottságot stb. értékelik, ez hogy néz ki a gyakorlatban? Előre is köszönöm a válaszokat! 😊😊

2022. nov. 18. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Nem úgy van, hogy az ÁOTK-t ha elvégzi valaki, akkor lehet egyből háziorvos, minden más irányban pedig külön szakosodni kell?

Eddig így tudtam, de valaki remélem tud majd érdemben hozzá szólni.

De az tök furi, hogy lassan végzel az egyetemmel, és mégsem tudod.

Nem ott lenne ésszerűbb mondjuk a tanárokat kérdezni erről?

2022. nov. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy az ÁOK elvégzése után kell szakosodni házi orvosi képzés felé, ami néhány év és utána lehetsz házi orvos.
2022. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
10 év belgyógyászati osztály + mentőzés. Kellő esetszám és betegismeret nélkül ma háziorvosnak menni nagy kihívás. Utána keresel egy háziorvosi helyet, ahol megtelepszel.
2022. nov. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Miután elvegezted az egyetemet jelentkezned kell valamelyik Orvosi egyetem alapellátasi/csaladorvosi intézeténél haziorvos rezidensnek. Az egyetem csak az anyaintézeted lesz azonban a gyakorlataidat amennyiben akreditált a hely bárhol elvégezheted.

Háziorvosi szakvizsga igen rövid de ha kellő energiát fektetsz bele akkor tökéletesen megállhatod a helyed. A fentebb említett sürgősségi és belgyógyászati tapasztalat nyilván hasznos azonban nem kötelező nyilván sokat számít hol helyezkedik el az ember. A praxisban ahol dolgozom nem sok sürgős eset van mivel közel van a pécsi sürgősségi, de vidéken azért szükséges a tapasztalat.

2023. ápr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!