Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utálok dolgozni, de imádok...

Utálok dolgozni, de imádok tanulni. Mit kezdhetnék magammal?

Figyelt kérdés

Szóval... lett egy szakmám. Amíg tartott a képzés, tanultunk minden féléről. Eü.szakképzettségem van, mindegy mi, de ápolástantól kezdve az agy plaszticitásáig mindenről IS rengeteget megtudtam. Boldoggá tett a könyvek/diák fölött ülni, úgy éreztem, enyém a világ.

De munkába álltam, és mintha egy világ omlott volna össze bennem. Hiába tudok rengeteg mindent, hiába képeztem magam, a munkahelyi protokollok ezt a gyönyörű szakmát és sok (relatív ugye hogy mi a sok) tudást egy faék egyszerű protokollá degradálta. Beleláttam a többi eü. szakterület képviselőjének munkájába is, mindig ugyanazt csinálják, ami tulajdonképpen egy monoton "gépsori" meló.

Úgy érzem hasztalanul telik az idő, mert nem hogy tovább fejlődnék, de amit megtanultam is idővel el fogom felejteni, mert nem használom.

Nem tudom mit kezdjek magammal. Lelkes vagyok, szorgalmas, nem az a baj hogy "büdös a munka", szívesen dolgozom én sokat, de fejlődni szeretnék, nem még azt a keveset is elfelejteni, amit tudok.

(Csak hogy tiszta legyen az ellentmondás:

"Sok tudás"= 2 éves okj-het képest sok, mert úgy erzem kimaxoltam

"Kevés"= ahhoz képest kevés, amit el szeretnék érni)

Lehet nem jól fogalmaztam, de szerintem értitek mire gondolok.



2021. júl. 13. 20:44
 1/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Menj kutatónak, laboránsnak, ilyesmi, nem kell sok ráképzés, és van, ami nem doktori!

Én értem amit mondasz, és amire célzol (:

2021. júl. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Én is ilyen vagyok. A tudás megszerzése, a világkép komplexebbé válása nagyszerű, de alkalmazni azt csalódás. :(
2021. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen az, mikor a munkahelyen nem lehet fejlődni, ilyenkor kell váltani.
2021. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Akkor valamit még tanulj.
2021. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen hozzáállással szerintem tanulj tovább! Ha amúgy érdekel az egészségügy, akkor végezd el a főiskolát, levelező is van. Onnan több irányba is mehetz tovább diplomás ápoló, vagy pl egészségtanár, sok mindent tanulhatsz, kutathatsz is.
2021. júl. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem. Tanulni szeretek, de utána sosem tudom hasznosítani, és csak azt érzem elpocsékolom a spórolt pénzem. Ha valaki tudja mit érdemes felnőttként tanulni amivel el is lehet helyezkedni és nem 10 év, az írjon.
2021. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj egyetemre.
2021. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Igen, érezhetően ambiciózus vagy, ha ilyen erős belső késztetést érzel, akkor tanulj tovább mindenképpen! Sokan csak azért szereznek diplomát, hogy legyen, de épp ez a lelkesedés és szenvedély hiányzik mögüle, ami nélkül pedig vajmi keveset ér.
2021. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont az ilyenek mint a kérdező nem fogják semmire vinni és kiégnek, HA nem mennek tovább és lesznek kutatók, az ilyen embereknek egyszerűen megvan a tudós, kutató vénájuk és csak abban tudnak kiteljesedni. Sok sikert kérdező és feltétlen folytasd a tanulmányaidat, majd tedd jobbá a világot!
2021. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!