Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ennyire lassan őrölnek...

Tényleg ennyire lassan őrölnek a malmok minden multinál, vagy csak nincs sikerem és olyan bunkók hogy ezt még csak nem is közlik?

Figyelt kérdés

Az elmúlt másfél hónapban öt állásinterjúm volt. Mindegyik IT management területen. Egyik helyről sem kaptam még visszajelzést.


Kezdek szörnyen demotivált és megalázott lenni. Ennél még egy nemet is jobban viselnék.


Miért nem képesek visszajelezni a HResek, pedig megígérik minden interjú végén hogy mindenképp jelentkeznek, bármilyen döntés születik?


2022. nov. 18. 17:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

En ezt mar elengedtem. Soha nem jeleznek vissza.

Nekem az a tapasztalatom, hogy mindig kb 1 honap telik el az oneletrajz elkuldese es az elso interju kozott. De onnantol kezdve, hogy behivtak, mar gyorsan mennek a dolgok es ha tovabbmentem, akkor meg az interju vegen azonnal mondjak, hogy mikor jojjek a kovetkezore. Ha nem sikerult, azt mondjak, majd ertesitenek.

Soha nem jeleztek nekem meg vissza..:D

2022. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem még egy egy órás tesztírásra is behívtak egy 5 fős IT-s céghez, és a szemembe hazudta a HR-es nő, hogy mindenképp hív 1 hét múlva az eredménnyel. Ez volt augusztusban.. Másik IT-s cég 3 hónapon belül többhetes kihagyásokkal 3x felhívott, hogy aktuális-e még a jelentkezésem, és a kövi héten akkor most már mindenképp hív a tényleges interjú időponttal. És ezt játszotta velem 3 hónapig, hogy rohadna meg, aztán többször nem hívott. Egy 3. cég pedig egy órás online interjú után még egy elutasító automatikus emailt se volt képes küldeni. Ezeken kívül viszont 2 pozitív tapasztalatom is volt, ahol 1 héten belül visszajeleztek. Úgyhogy nem akarlak elkeseríteni, de sok a rettentően bunkó cég.
2022. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyenek a legtöbb helyen.

Nyáron kétszer is kellett írnom a HR-es lánynak, hogy méltóztassék írni.

Végül ő mondta el, hogy szólt a csapatnak, hogy visszajelezzenek, viszont nem tették meg.


Először is, ne veszítsd el a reményt. Pályázz még sok állást, és összejöhet.

Általában két hétig kell várni, s ha addig sem írnak vissza, akkor más került kiválasztásra, ahohy ők mondják.

2022. nov. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Általánosságban igen.


Amúgy volt, ahol 5 hét telt el, hogy egyeztessenek interjú időpontot. Volt, ahol elég hamar, de utólag kiderült, hogy már az interjú előtt tudták, hogy mást vesznek fel.


Én meg szoktam előre kérdezni, meddig várhatok visszajelzést. Csak IT területén az a gond, hogy megvan az elképzelés, kit azeretnének felvenni, de annak nincs realitása, és végül a legkevésbé "rosszat" választják.

2022. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan is volt, hogy a jelentkezéstől számítva 3-6-12 hónap múlva írtak visszautasító e-mailt, úgyhogy simán el tudom képzelni. A HR-esek nem éppen a gyorsaságukról meg a hatékonyságukról híresek.
2022. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, tanulságos olvasni.


Tulajdonképpen már kiventillálni is jól esett.

2022. nov. 18. 18:21
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Nálam olyan is volt, hogy egy céghez 2 X is jelentkeztem kb. 4 év alatt. Először még megköszönték a pályázatom és bizzosítottak afelől, hogy az interjú időpont miatt jelentkeznek. Másodszor 1 órás volt az interjú online ahol nagyon rosszul éreztem magam. Meg akartam szakítani az interjút, annyira sz@r volt.

Ezután adtam be a jelenlegi helyemre. Reggel fél nyolckor elküldtem a pályázatom, tízkor már hívtak, 2 nap múlva interjú. Két hét múlva kezdhettem. Nem kértek bérigényt, ők tettek ajánlatot. Alapbérem magas, sok béren kívüli juttatásokat adnak. Munka is nagyon jó, imádom a kihívásokat, nekem könnyen megy, így nagyon sok az üresjárat”, nem kell magam meghajtani, nem viszem haza a fejemben a munkát. Akkor kezdek amikor akarok, a 8 órának meg kell lenni.

Még mindig nem hiszem el, hogy mekkora szerencsém volt. Ilyen állásokat csak “örökölni” lehet.

Ahol lazítani lehetett, ott a pénz volt kevés. Ahol jó volt a pénz ott a munkát csak abbahagyni lehetett, befejezni nem.


Épp ma olvastam egy online (🇩🇪) cikket, hogy az IT szakmákat nem nagyon keresik. Emberek ezreit bocsájtják el az IT szektorból. Twitter, Google & Co. Ez csak a jéghegy csúcsa a global player-ek.

Kisebb cégeknél mi lehet?


Lehet, hogy már lefutóban van ez az IT-trend? Sokat képeztek ki, akik aztán egymással konkurálnak és lenyomják a béreket (?)


Mindenestre csodálkoztam, hogy nem kapkodnak egy ilyen szakember után mint Te.

2022. nov. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Épp ma olvastam egy online (🇩🇪) cikket, hogy az IT szakmákat nem nagyon keresik. Emberek ezreit bocsájtják el az IT szektorból. Twitter, Google & Co. Ez csak a jéghegy csúcsa a global player-ek.


Kisebb cégeknél mi lehet?



Lehet, hogy már lefutóban van ez az IT-trend? Sokat képeztek ki, akik aztán egymással konkurálnak és lenyomják a béreket (?)"

. Az IT szakma annál sokkal diverzifikáltabb, minthogy ezt így ki lehetne jelenteni.

2022. nov. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nos, nem kijelentettem, hanem kérdeztem. A mondat végére kérdőjelet tettem.

Nem tudom, hogy mi lehet a jelenség oka, ezért csak találgatok.

Nálunk a cégnél elég nagy az IT-Abteilung. Két hónapja valaki felmondott de új embert nem vettek fel helyette. Az egyik kollégának is vm. IT végzettsége van, de sima adminként dolgozik.

2022. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
7: Az kell, aki írja a programot, "menedzserből" van egy rakás.
2022. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!