Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Ez nemcsak munkahelyi, de baráti kapcsolatról is szól.


Tehát adott a következő szituáció:

Már évek óta egy családnál dolgozom mint ápolónő. Ők engem családtagként kezelnek, szó szerint. Azt szeretnék, hogy haladjak előre az életben, folyamatosan nézik, hogy a kedvemben járjanak. Mondhatni baráti a viszony, én így érzem.

Két hét múlva szabadságra megyek, így szükség van egy másik ápolóra, aki addig helyettesít. A főnökömmel (közvetítő, akin keresztül dolgozom) is jóban vagyok, bár szerintem van elég sok piszkos ügye..

Szóval a főnököm átküldött egy önéletrajzot a családnak, és azt mondta, hogy ezt a bizonyos ápolónőt tudja ajánlani (egészségügyi végzettség, tapasztalat, empatikus személyiség stb, stb). A család rögtön rábólintott, de tudni kell róluk, hogy eléggé válogatósak. Mondjuk jogosan, mert akit ápolni kell, nem egy könnyű eset (demencia), így fontos számukra, hogy egy olyan ápolónő érkezzen, aki feltalálja magát.


Pár napja azonban szólt a főnököm, hogy az akit ajánlott, mégsem tud jönni, de én ne szóljak erről a családnak, majd ő az utazásom előtt pár nappal kitalál valami storyt, hogy miért nem tud jönni az, akit ajánlott. Én is ledöbbentem, mert biztosnak tűnt. Erre előállt egy másik ápolóval, akinek kb 0 tapasztalata van és nem is nagyon beszéli a nyelvet (külföldi munka). Rögtön tudtam, hogy ez így nem lesz jó, de a főnököm megkért, hogy a családnak ne tegyek említést.


Nekem viszont nem tetszik ez az egész, mert az ÚJ ápolónőnek megadta a telefonszámom és már beszéltem is vele, a család pedig mindig mondja nekem, hogy milyen nyugodtak, hogy a helyemre egy megbízatható, tapasztalt ápolónő érkezik. Én meg csak bólogatok, de úgy érzem, hogy becsapom őket. Igazából rám nincs annyira kihatással, hogy ki jön a helyemre, mert én úgysem leszek itt, de kedvelem a családot és úgy érzem a szemükbe hazudok. Viszont ha elmondom, akkor ki tudja, lehet, hogy megszakítják a kapcsolatot az ügynökséggel.


Ti mit tennétek? Elmondanátok nekik, vagy nem sok közöm van hozzá? Amúgy tényleg úgy érzem, hogy nincs közöm az egészhez (család- ügynökség ügye), de inkább lelkiismeretem súgja azt, hogy ez így nem okés. Attól is félek, hogy ha mégis elfogadják ezt a másikat, akkor tőle megtudják, hogy én már korábban beszéltem vele..


Remélem érthetően fogalmaztam.


2022. nov. 19. 23:19
 1/2 anonim ***** válasza:
25%
Igen.
2022. nov. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha fel vesz ez a család téged rendesen akkor semmi akadálya,mert valószínűleg a főnőköd ezek után ki fog rúgni ha kiderül ez.

Nehéz döntés.

Ha jól állsz anyagilag akkor lehet hallgatni a szívedre is.

Ha minden tudádos meg van már lehetsz kint a magad ura is és akkor csak a tiéd lesz a pénz nem húz le a közvetítő sem.

2022. nov. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!