Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a cég nem hajlandó nyilatko...

Ha a cég nem hajlandó nyilatkozni a felmondási idő alatti "fél" felmentésemről, és én önhatalmúlag hazamegyek mert már be se kéne járom, akkor mi van?

Figyelt kérdés

Felmondtak nekem, Sok éve itt vagyok jár 60 nap felmondási idő, mely 60 nap fele alól kötelesek felmenteni engem a munkavégzés alól.

vagyis 30 napot bejárok, 30 nap meg fizetett háváj.

A cég nem nyilatkozott arról, hogy mely időben menjek be és maradjak később otthon. Többször kértem, de nem nyilatkozott.


Én meg úgy döntöttem hogy 30 napom letelt, végig bejártam, a maradék 30 napra meg hazamentem. Ezt mondja az Mt is.


A cég azt mondja ehhez nem volt jogom.


Nem értem mit kellett volna tennem? Tovább bejárni végig??


2022. nov. 23. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes ember ELÖSZÖR kéri a felmentést a második 30 nap alól, és csak utána nem megy be. Ugyanis ez a "felét nem kell ledolgozni" nem minden esetben érvényes.
2022. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"Értelmes ember ELÖSZÖR kéri a felmentést a második 30 nap alól,"


1) Értelmes ember tudja hogy a felmentést nem kell KÉRNI Mert az JÁR, ld Mt. AMi JÁR azt nem kell kérni.


"Ugyanis ez a "felét nem kell ledolgozni" nem minden esetben érvényes."

2)

A munkaszerződésben külön is benn van , ha az Mt nem lenne elég.


3) "ELÖSZÖR kéri"


Kértem. ÍRásban. Válaszra se méltattak.



Egyéb közlendő?

2022. nov. 23. 09:28
 3/7 A kérdező kommentje:

"MUNKAVÉGZÉS FELMONDÁS ESETÉN

Ha a munkáltató él a felmondás jogával, akkor köteles a munkavállalót legalább a felmondási idő felére a munkavégzés alól felmenteni.


A munkavégzés alóli felmentés ideje alatt a dolgozó nem köteles dolgozni, és erre az időre távolléti díj illeti meg. A munkáltató a dolgozót a kívánságának megfelelően, legfeljebb két részletben köteles felmenteni a munkavégzés alól.


A felmentési idő tehát azt jelenti, hogy a munkavállalónak a munkáltató felmondása esetén legalább a felmondási idő fele részében nem kell dolgoznia."


[link]

2022. nov. 23. 09:31
 4/7 A kérdező kommentje:

"A munkáltató a dolgozót a kívánságának megfelelően,"


Hát akkor én még hiperudvarias is voltam hogy lehetőséget adtam a cégnek arra ők döntsék el mikor nem megyek. de ők válaszra se méltattak.

Hát én meg eldöntöttem.

2022. nov. 23. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos csak most rugtak ki.
2022. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Kár hogy nem hamarabb rúgtak ki az alapítványi suliból.
2022. nov. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ez már megint a "Balázska". Ő kérdez, mert újra unatkozik.

Annyira felismerhetőek esetében a tipikus jegyek/jellemzők.

Tuti, hogy ő az. Innentől kezdve már nem is válaszolok, jobb ha a többi sem teszi, mert csak kötekedni fog a kitalált kérdései által.

2022. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!